Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otworzył oddział w Rzeszowie

Dachser uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja Dachser w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

- Południowo-wschodnia Polska to rejon, gdzie wiele firm prężnie rozwija sprzedaż zagraniczną. Liczba obsługiwanych przez nas przesyłek drobnicowych z tej części kraju na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rosła. Widzimy tu znaczny potencjał biznesowy, a inwestycja w nowy oddział oznacza dla naszych klientów lepszy dostęp do rozbudowanej sieci transportowej Dachser i, w konsekwencji, unijnych rynków zbytu – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Nowy oddział operatora znajduje się na terenie centrum logistycznego tuż przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Na całkowity metraż - blisko 3 tysiące mkw. - składa się magazyn logistyki kontraktowej o powierzchni 2100 mkw., terminal przeładunkowy wyposażony w dziewięć bram oraz część biurowo-socjalna. Oddział, podobnie jak wszystkie obiekty Dachser w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.
- Z Rzeszowa obsługujemy operacje logistyczne na obszarze województwa podkarpackiego, we wschodniej części województwa małopolskiego oraz części województwa świętokrzyskiego. Nasi klienci to firmy m.in. z branży meblowej, szeroko pojętej branży DIY, czy telekomunikacyjnej – wyjaśnia Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży z Dachser Rzeszów.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.