Dodaj ogłoszenie o pracy


Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Chile

W sierpniu dla jednego z najlepszych polskich kierowców rajdowych Fracht FWO Polska zorganizował dostawę lotniczą do Chile wyposażenia do quada, na którym wystartuje w kolejnej Rundzie Pucharu Świata Rajdu Cross-Country – Atacama Rally 2019.

Przewożonym ładunkiem były części zamienne i eksploatacyjne do quada, tj. koła, uszczelki, filtry, amortyzatory, in. Ważąca 198 kg przesyłka została odpowiednio zabezpieczona i umieszczona na palecie o długości 120 cm, szerokości 80 cm i wysokości 105 cm. Spedytorzy Fracht FWO odpowiadali za kompleksową organizację transportu lotniczego z Warszawy do Santiago de Chile oraz formalności celne i przygotowanie dokumentacji eksportowej.

- W tym przypadku kluczowe znaczenie miał czas. Musieliśmy zgrać wszystko tak, aby ładunek z wyposażeniem do quada doleciał do Chile dokładnie w tym samym czasie, co zespół serwisowy i mechanicy odpowiedzialni za montaż oraz przygotowanie pojazdu do rajdu. Chile należy do bardzo obłożonych destynacji, gdzie znalezienie miejsca dla przesyłki na pokładzie samolotu nie jest łatwe. Nie ma też bezpośrednich lotów między Warszawą a Santiago de Chile, więc dodatkowo musieliśmy znaleźć połączenie korzystne zarówno terminowo jak i kosztowo – wyjaśnia Justyna Czerwińska, kierownik Działu Spedycji Lotniczej, Fracht FWO Polska.

Przesyłka z częściami zamiennymi i eksploatacyjnymi do quada z Warszawy na lotnisko w Santiago de Chile dotarła w ciągu 5 dni. Transport został zrealizowany w 3 etapach. Najpierw ładunek został przewieziony z Warszawy do Lizbony, następnie do Miami i docelowo na lotnisko w Chile. Stąd ładunek dowieziono do Copiapo w regionie Atacama w północnej części kraju, gdzie na czas rajdu zatrzymał się zespół serwisowy kierowcy rajdowego.

Przesyłki specjalne 
Transport części zamiennych do quada było kolejnym zleceniem zrealizowanym dla zespołu serwisowego kierowcy rajdowego. Innym podobnym zleceniem była dostawa silnika motocykla żużlowego z Australii na zawody Speedway Youth World Championships w Gdańsku  w 2018 roku. Dział Spedycji Lotniczej Fracht FWO Polska, oprócz przesyłek specjalnych i ponadgabarytowych, realizuje też dostawy dla firm z branży automotive, organizując transporty części zamiennych i akcesoriów do produkcji samochodów. Przy organizacji transportów frachtem lotniczym wsparciem jest sieć partnerska obejmująca około 300 biur w portach lotniczych w ponad 50 krajach na świecie.

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.