Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker w Polsce otwiera nowy magazyn dla Nissens Automotive

DB Schenker w Polsce, rozwijając współpracę z branżą automotive, otworzył w Poznaniu magazyn części zamiennych dla swojego nowego klienta.
Firma Nissens to jeden z największych światowych producentów chłodnic i elementów układów termicznych dla branży automotive. Przez lata swojej działalności zainwestowała znaczne środki w badania i rozwój komponentów do układów chłodzenia silników i układów klimatyzacji. Nissens Automotive oferuje kompletną gamę produktów w tym zakresie, która dotyczy aż 97 proc. poruszających się po drogach samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Duńska firma prowadzi swoje europejskie centrum logistyczne w Horsens w Danii. Uruchomione przez DB Schenker w Polsce w kwietniu 2019 r. regionalne centrum magazynowe w Poznaniu docelowo ma zapewnić obsługę Nissens na 12 rynkach wschodnioeuropejskich. - Dla klientów Nissens najistotniejszym elementem są wysokiej jakości dostawy na czas i zgodnie z zamówieniami. DB Schenker dostarczył rozwiązanie logistyczne wspierające nasz koncept biznesowy, gwarantujące tę samą jakość naszym klientom, niezależnie skąd jest realizowana dostawa. Zunifikowane jakościowo standardy obsługi są kluczowe dla firmy Nissens i jej klientów – mówi Esben Jansen, VP Supply Chain Nissens Automotive A/S.

Nowy magazyn został wynajęty przez DB Schenker w parku logistycznym Panattoni Park Poznań VIII. W ramach współpracy z Nissens Automotive, DB Schenker jest odpowiedzialny za magazynowanie produktów oraz realizację usług dodanych np. znakowanie, etykietowanie czy pakowanie.
- Dostęp do rozbudowanej, łączącej międzynarodowe rynki sieci logistycznej DB Schenker umożliwia sprawną dystrybucję towaru klienta na terenie całej Europy. Korzyścią jest także optymalizacja procesów magazynowych przy wykorzystaniu know-how DB Schenker jako globalnego operatora logistycznego. Powierzenie logistyki doświadczonemu partnerowi pomaga również zminimalizować ryzyko operacyjne – powiedział Dariusz Doroś, dyrektor logistyki kontraktowej w Klastrze Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.