Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przejmuje kolejne spółki i rozszerza wachlarz usług

Kuehne + Nagel poinformowało o dwóch przejęciach - austriackiej firmy Jöbstl, średniej wielkości przedsiębiorstwa logistycznegp z siedzibą w Wundschuh w okolicach miasta Graz oraz spółki Worldwide Perishable Canada Co. - największego spedytora w Kanadzie i lidera w zakresie przewozu towarów szybko psujących się, w tym tuńczyka.

Przejęcie austriackiej firmy Jöbstl, pozwoli Kuehne + Nagel rozszerzyć sieć drogową i umocnić transport w kierunku Europy Wschodniej, a także w zakresie europejskich usług drobnicowych. Przejęcie zostało zatwierdzone przez właściwe organy antymonopolowe. Strony zgodziły się nie ujawniać ceny transakcji. Grupa Jöbstl to rodzinny biznes zbudowany na 95-letniej tradycji. Grupa firm przetwarza około 550 tys. przesyłek rocznie i obsługuje ponad 20 tys. mkw. magazynów przeładunkowych z około 180 pracownikami w kilku lokalizacjach w Austrii (Wundschuh, Wallern, Wiedeń i Fürnitz) i Słowenii (Ljubljana i Maribor).

Kolejną przejętą firmą przez Kuehne + Nagel jest kanadyjska spółka Worldwide Perishable Canada Co., największy spedytor w Kanadzie w zakresie przewozu towarów szybko psujących się, w tym tuńczyka. Silna pozycja firmy wzmocni istniejącą sieć produktów transportowanych w temperaturze kontrolowanej w Kanadzie. Dzięki tej ekspansji, Kuehne + Nagel będzie świadczyć rozszerzone usługi dla tej grupy produktów. WWP zostało założone w 1999 roku i ma siedzibę w Halifax w Nowej Szkocji. Pierwotnie firma obsługiwała lokalny popyt na kanadyjskim rynku eksportowym. Aktualnie jest jednym z głównych spedytorów w branży produktów szybko psujących się. W perspektywie roku wolumen przewożonych towarów obu firm będzie wynosił ponad 17 tys. ton eksportowanych towarów drogą lotniczą w temperaturze kontrolowanej.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.