Dodaj ogłoszenie o pracy


ID Logistics wdraża kolejne wersję certyfikatów jakości

ID Logistics przykłada dużą wagę do wdrażania certyfikatów wspierających procesy zarządzania operacyjnego w magazynach i poświadczających wysoką jakość świadczonych usług. W Portugalii operator, wzmacniając swoją ofertę dla firm farmaceutycznych, odnowił właśnie kluczowy dla tej branży certyfikat jakości GDP. Natomiast w magazynach w Polsce wdrażana jest kolejna wersja wewnętrznego certyfikatu jakości ID Logistics - CID oraz IFS Logistics.

W Portugali ID Logistics ma znaczący, ponad 30 proc. udział, w rynku usług logistycznych dedykowanych branży farmaceutycznej. Obecnie dla firm z tego sektora operator zarządza magazynem o powierzchni 20 tys. mkw. w Azambuji koło Lizbony, zatrudniającym ponad 200 specjalistów. To jeden z najnowocześniejszych, zmechanizowanych i zautomatyzowanych obiektów tego typu w Portugalii. Magazyn działa w oparciu o dwa międzynarodowe systemy certyfikacji jakości – GDP (Good Distribution Practices) i GMP (Good Manufacturing Practices).
ID Logistics Portugalia zarządza także kompleksową siecią dystrybucji dla firm farmaceutycznych, która obejmuje ponad 6 tys.  punktów dostaw, w tym hurtownie, szpitale, apteki i inne centra. - Przedłużenie ważności farmaceutycznych certyfikatów jakości ma kluczowe znaczenie dla ID Logistics. Oznacza znacznie więcej niż tylko spełnienie określonych wymogów prawnych. Wzmacnia naszą pozycję lidera jakości w sektorze o strategicznym znaczeniu dla ID Logistics, gdzie oferujemy naszym klientom globalne usługi w zakresie logistyki i transportu – mówi Hugo Oliveira, dyrektor Business Unit ID Logistics Portugalia.

Także w Polsce ID Logistics przykłada dużą wagę do wdrażania i certyfikowania systemów, które wspierają kontrolę i efektywne zarządzanie centrami dystrybucyjnymi, a jednocześnie poświadczają wysoką jakość świadczonych usług. Wszystkie obiekty zarządzane przez operatora objęte są restrykcyjnym, wewnętrznym systemem zarządzania jakością – CID, a magazyny dla branż FMCG i retail także IFS Logistics (International Featured Standard), jednym z najważniejszych, międzynarodowych standardów bezpieczeństwa i jakości przyznawanych dostawcom produktów spożywczych do sieci handlowych.

- Na rynku polskim, ID Logistics działający głównie w sektorze FMCG i retail, w tym roku kontynuuje certyfikację systemu IFS Logistics oraz wewnętrznego standardu zarządzania jakością CID, w kolejnej wersji 0.7, w jeszcze większym stopniu dopasowanej do oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Tak jak w poprzednich latach, stopień zgodności prowadzonej przez ID Logistics działalności z restrykcyjnymi wymogami tych dwóch systemów jest weryfikowany przez zewnętrznych audytorów firm certyfikujących. Spełnienie określonych standardów i uzyskanie certyfikatów, gwarantuje zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, wysoką jakość obsługi w całym łańcuchu dostaw oraz potwierdza ukierunkowanie naszej firmy na ciągłe doskonalenie - podsumowuje Agata Głąbińska, menadżer ds. jakości, ID Logistics Polska.

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.