Dodaj ogłoszenie o pracy


Wyróżnienie dla ID Logistics w 24. Rankingu Firm TSL

ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, znalazł się w gronie liderów i najlepszych firm wyróżnionych w 24. Rankingu Firm TSL, publikowanym w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, którego autorką jest prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej. ID Logistics otrzymał wyróżnienie w kategorii „Przychody z deklarowanej głównej działalności – usługi magazynowe”.

- Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni i wyróżnieni w tak ważnym i prestiżowym rankingu, gdzie zestawiane są zarówno największe firmy z branży TSL jak i te mniejsze, których dynamika rozwoju w ostatnim roku była najbardziej zauważalna - mówi Sylwia Dunn, dyrektor ds. rozwoju, ID Logistics. - Ten rok rozpoczął się bardzo dobrze. Jesteśmy w trakcie wdrażania dwóch strategicznych dla nas projektów z obszaru dedykowanej logistyki kontraktowej. Ich rozpoczęcie operacyjne zostało zaplanowane na styczeń i luty przyszłego roku, co, ze względu na skalę, będzie stanowić dla nas nie lada wyzwanie. Z pewnością utrzymamy dynamiczne tempo rozwoju, a otrzymane wyróżnienie będzie dla nas dodatkową, dobrą motywacją.

Ranking Firm TSL jest organizowany od 24 lat, a jego autorką jest prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej. Ranking od kilu lat publikuje „Dziennik Gazeta Prawna”. W tegorocznej edycji wzięło udział 60 największych firm z branży logistycznej, działających w różnych sektorach usług TSL. Warunkiem uczestnictwa w rankingu było m.in. uzyskanie w 2018 roku przez firmę przychodu z działalności podstawowej transport – spedycja – logistyka (TSL) na poziomie co najmniej 2 mln złotych.
Nagrody i wyróżnienia przyznane w ramach 24. Rankingu Firm TSL zostały wręczone podczas gali, zorganizowanej przez „Dziennik Gazetę Prawną” w dniu 12 czerwca w Warszawie.

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.