Dodaj ogłoszenie o pracy


10. Regaty TSL Interlan – relacja!

Najbardziej mokre, najbardziej wietrzne i… najbardziej okrągłe, bo to już 10. edycja Regat TSL, które organizują firmy interLAN i Transics, zapraszając do udziału przedstawicieli firm transportowych z całej Polski. Impreza, jak zawsze, odbyła się na Mazurach, tym razem w dniach 24-26 maja 2019 r. w Wilkasach nad jeziorem Niegocin.

Regaty przyciągnęły ponad stu wielbicieli żagli, gotowych na wyzwanie – wyścig o puchar. W sumie startowało 25 załóg. Dodatkowo organizatorzy wydarzenia – Transics i interLAN - stworzyli gościom strefę chillout łączącej relaks, biznes i rozrywkę. W części oficjalnej, otwierającej spotkanie, wystąpił Adam Kornacki, popularny dziennikarz motoryzacyjny, a także odbył się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli wszystkich Partnerów X Regat TSL. Przedmiot dyskusji stanowiły zagadnienia związane z utrzymaniem i rozwojem stabilnego zespołu w firmie.

Później odbyły się regaty, które trwały sześć godzin, z przerwą na lunch. Na miejscu pierwszym uplasowała się załoga Galan Logistics, Danema i Jegger, na drugim – Transics, Arra Group i PST Spedex, trzecie przypadło Bibby Financial. Dzień uczestnicy zakończyli kolacją przy szantach i ogniskiem na plaży.

Regaty TSL to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez branży transportowej. Organizatorami żeglarskich zmagań są Transics a WABCO Company oraz InterLAN. Partnerami X Regat branży TSL byli: Wielton, Euromaster, PTV Group, Easy Logistic, AS 24 Polska i Bibby Financial.

Portal Pracujwlogistyce.pl był patronem medialnym wydarzenia.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.