Dodaj ogłoszenie o pracy


10. Regaty TSL Interlan – relacja!

Najbardziej mokre, najbardziej wietrzne i… najbardziej okrągłe, bo to już 10. edycja Regat TSL, które organizują firmy interLAN i Transics, zapraszając do udziału przedstawicieli firm transportowych z całej Polski. Impreza, jak zawsze, odbyła się na Mazurach, tym razem w dniach 24-26 maja 2019 r. w Wilkasach nad jeziorem Niegocin.

Regaty przyciągnęły ponad stu wielbicieli żagli, gotowych na wyzwanie – wyścig o puchar. W sumie startowało 25 załóg. Dodatkowo organizatorzy wydarzenia – Transics i interLAN - stworzyli gościom strefę chillout łączącej relaks, biznes i rozrywkę. W części oficjalnej, otwierającej spotkanie, wystąpił Adam Kornacki, popularny dziennikarz motoryzacyjny, a także odbył się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli wszystkich Partnerów X Regat TSL. Przedmiot dyskusji stanowiły zagadnienia związane z utrzymaniem i rozwojem stabilnego zespołu w firmie.

Później odbyły się regaty, które trwały sześć godzin, z przerwą na lunch. Na miejscu pierwszym uplasowała się załoga Galan Logistics, Danema i Jegger, na drugim – Transics, Arra Group i PST Spedex, trzecie przypadło Bibby Financial. Dzień uczestnicy zakończyli kolacją przy szantach i ogniskiem na plaży.

Regaty TSL to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez branży transportowej. Organizatorami żeglarskich zmagań są Transics a WABCO Company oraz InterLAN. Partnerami X Regat branży TSL byli: Wielton, Euromaster, PTV Group, Easy Logistic, AS 24 Polska i Bibby Financial.

Portal Pracujwlogistyce.pl był patronem medialnym wydarzenia.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.