Dodaj ogłoszenie o pracy


W Mszczonowie powstaje magazyn centralny PepsiCo

P3, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie, poinformował o podpisaniu wieloletniej umowy z firmą PepsiCo na wynajem 58,470 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo – biurowej w parku P3 Mszczonów. Będzie to największy w Polsce obiekt wchodzący w skład sieci dystrybucji koncernu, który będzie pełnił funkcję magazynu centralnego.

PepsiCo jest światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. W Polsce produkowane są napoje gazowane i niegazowane, soki owocowe, woda oraz słone przekąski. W magazynie centralnym zostaną skonsolidowane procesy logistyczne i magazynowe dotychczas prowadzone przez firmę w kilku innych lokalizacjach w Polsce Centralnej. Stałe zmiany na rynku FMCG wymuszają na dostawcach szybsze i sprawniejsze metody dostarczania produktów do klientów. Aby zachować konkurencyjną pozycję rynkową, producenci stale poszukują nowych sposobów szybszego dostarczania produktów do swoich partnerów biznesowych, a w rezultacie do konsumentów. Nie inaczej jest w przypadku firmy PepsiCo.

- Nowa jednostka logistyczna w naszych strukturach – magazyn centralny – to kluczowy element realizowanego przez PepsiCo projektu modernizującego system magazynowy wyrobów gotowych w Polsce. Bliskość trzech z czterech naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki sprawia, że nowy magazyn centralny stanie się istotnym centrum dystrybucyjnym PepsiCo w Polsce - powiedział Bernard Wierzbik, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo.

Magazyn dla PepsiCo będzie szóstym, który powstanie na terenie parku P3 Mszczonów. Łącznie na terenie inwestycji znajduje się już 160 tys. mkw. nowoczesnych magazynów. Deweloper posiada także grunt pozwalający na dalszą rozbudowę inwestycji.
Park P3 Mszczonów położony jest zaledwie 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 łączącej stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrady A2 łączącej zachodnią i wschodnią część kraju oraz autostrady A1 biegnącej z południa na północ.

(źr. P3)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.