Dodaj ogłoszenie o pracy


LPP inwestuje 500 mln zł w budowę Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim

Polski producent odzieży zamierza uruchomić nowe Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim w pierwszej połowie 2022 roku. Już w przyszłym roku rozpocznie się wieloetapowy proces rekrutacji pracowników. Równolegle do postępujących prac projektowych LPP angażuje się w rozwój lokalny i wzmacnia współpracę z samorządem Brześcia Kujawskiego. W ramach partnerstwa inwestor z Pomorza wesprze inicjatywy sportowe i program edukacyjny skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy.

- Przed nami ważny etap inwestycji w Brześciu Kujawskim – wykonanie koncepcji wielobranżowej obiektu, czyli takiej, która pozwoli na określenie założeń projektu pod względem funkcjonalnym, przestrzennym i technicznym. Jesteśmy na etapie wyboru architektów oraz równolegle projektanta i dostawcy technologii logistycznej. Zależy nam na tym, aby oba projekty – architektoniczny i technologiczny – były wykonane w kooperacji, co pozwoli na zaprojektowanie obiektu dopasowanego do potrzeb LPP, gdzie na co dzień wykorzystywane będą zaawansowane technologie i zapewnione najwyższe standardy pracy i bezpieczeństwa – komentuje Jacek Kujawa, wiceprezes LPP logistyki i IT.

Zgodnie z planem koncepcja Centrum w Brześciu Kujawskim ma powstać do końca tego roku. W pierwszej połowie 2020 roku ogłoszony zostanie przetarg na realizację i rozpocznie się etap budowy. Finał prac budowlanych i rozpoczęcie montażu technologii logistycznej planowane są na pierwszą połowę 2021 roku. Końcowym etapem będzie uruchomienie technologii logistycznej, co potrwa około roku. Pierwsze wysyłki z produktami LPP ruszą z Brześcia Kujawskiego w świat w pierwszej połowie 2022 roku.
Inwestycja o wartości ok. 500 mln zł pozwoli na powiększenie obecnej powierzchni magazynowej LPP o 100 tys. m2. Z nowego Centrum Dystrybucyjnego do salonów LPP na całym świecie tygodniowo wysyłanych będzie nawet 10 mln ubrań i akcesoriów. Do obsługi logistycznej sieci sklepów w Polsce i za granicą polski producent zamierza zatrudnić kilkaset osób. Firma szukać będzie m.in.: pracowników magazynowych, specjalistów utrzymania ruchu, pracowników logistyki, inżynierów i menedżerów. Wieloetapowy proces rekrutacji rozpocznie się w 2020 r.
- Jako firma odpowiedzialna za pracowników i przyszłe pokolenia chcemy być obecni w Brześciu Kujawskim nie tylko jako inwestor tworzący kilkaset miejsc pracy, ale także jako dobry sąsiad. Dlatego podpisaliśmy z gminą Brześć Kujawski list intencyjny, w którym zadeklarowaliśmy chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz mieszkańców i gminy, w szczególności w obszarach o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z władzami Brześcia Kujawskiego będziemy mogli wesprzeć rozwój lokalny, zachęcać mieszkańców do aktywności sportowych i edukować dzieci i młodzież – komentuje Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP ds. finansowych.

Inauguracją programu społecznego LPP pod nazwą „Brześć Kujawski w Centrum Uwagi” będzie wsparcie tegorocznej edycji Memoriału im. Czesława Wasielewskiego organizowanego przez Gminny Klub Sportowy Łokietek i udział w biegu pracowników firmy z drużyny LPP Team. Ponadto, w ramach długofalowego partnerstwa z Urzędem Miejskim w Brześciu Kujawskim, w roku szkolnym 2019/2020 zostanie zainicjowany program edukacyjny. Uczniowie szkół podstawowych na terenie gminy będą mogli wziąć udział w zajęciach z języka angielskiego.
- Już od najbliższego roku szkolnego we współpracy z LPP zainicjujemy program edukacyjny, który pomoże w rozwijaniu kompetencji językowych dzieci i młodzieży z naszej gminy. Wierzę, że nasze partnerstwo w ramach programu „Brześć w Centrum Uwagi” będzie miało charakter długofalowy i wpłynie pozytywnie na życie mieszkańców. Cieszę się, że do grona inwestorów działających na terenie Brześcia dołączyła firma, dla której ważne są wartości rodzinne i która chętnie angażuje się w rozwój lokalny – komentuje Tomasz Chymkowski, burmistrz Brześcia Kujawskiego.

O tym, jak zaangażowanie inwestora przekłada się na rozwój lokalnej społeczności i przedsiębiorczości, mogli się już przekonać mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, gdzie ponad dekadę temu LPP stworzyło swoje Centrum Dystrybucyjne – dziś jedno z największych i najnowocześniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie Pruszcz Gdański znajduje się w czołówce najbardziej atrakcyjnych miejsc inwestycyjnych w województwie pomorskim. Na przestrzeni ostatnich 10 lat w regionie odnotowano również znaczący spadek bezrobocia. W związku z dynamicznym rozwojem i planowaną dalszą ekspansją zagraniczną, polski producent podjął decyzję o kolejnej inwestycji na skalę Pruszcza Gdańskiego i budowie nowoczesnego Centrum Dystrybucyjnego na terenie gminy Brześć Kujawski. Tego typu obiekty pełnią kluczową funkcję w globalnej sieci zaopatrzenia i dystrybucji LPP.

(źr. LPP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.