Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker wspiera ekspedycję, która ma pomóc w walce z malarią

Malaria co roku zabija około 400 tys. osób, głównie w Afryce Subsaharyjskiej. DB Schenker transportuje z Londynu do Zatoki Walvisa w Namibii Land Rovera Discovery, zmodyfikowanego specjalnie na potrzeby ekspedycji.

Dostarczony w kontenerze morskim pojazd wyruszy w podróż po Afryce i pokona 6300 km. Samochód będzie wykorzystywany przez zespół naukowców zajmujących się badaniami i wspomagany przez system geokodowania what3words, który DB Schenker ostatnio zintegrował z portalem eSchenker.
- Jako firma jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności społecznej i wierzymy, że długofalowy sukces zależy od zrównoważonego rozwoju. Poprzez udział w Mobile Malaria Project chcemy przyczynić się do wsparcia pracy zespołu badawczego w walce z tą chorobą - mówi Katharina Hibbeln, Program Manager Sustainability w Schenker AG.
Wyjazd naukowców organizowany jest pod hasłem „RGS Land Rover Bursary”, w ramach którego Jaguar Land Rover i Królewskie Towarzystwo Geograficzne (RGS) wspólnie wspierają projekt, zarówno pod względem finansowym, jak i poprzez udostępnienie pojazdu. Land Rover Discovery jest również wyposażony w mobilne laboratorium sekwencjonowania genetycznego, umożliwiające zespołowi ekspedycyjnemu szkolenie lokalnych naukowców w zakresie sekwencjonowania DNA komarów i pasożytów malarii.
Celem „Mobile Malaria Project” jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie wyzwań związanych z kontrolą chorób zakaźnych i zwiększenie szans na wyeliminowanie malarii. Niezbędne są nowe sposoby, ponieważ stopniowe zmniejszanie zachorowalności na malarię osiągnięte w ciągu dwóch dekad, od około 2015 r. nie ulega zmianie.
Ekspedycja wystartuje w Namibii na południowym zachodzie Afryki i przebiegnie przez Zambię i Tanzanię do Kenii. System what3words pomaga naukowcom znaleźć drogę nawet do miejsc, które nie mają tradycyjnych adresów. W tym celu firma, która opracowała ten program, podzieliła świat na siatkę 57 bilionów kwadratów, o wielkości trzech metrów na trzy. Każdemu z tych kwadratów przypisano adres składający się z trzech słów.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.