Dodaj ogłoszenie o pracy


Koniec z niewygodną podróżą na promach - Stena Line montuje japońskie kapsuły do spania

Szwedzki armator Stena Line wprowadza na pokłady swoich promów jednoosobowe miejsca do spania inspirowane japońskimi hotelami kapsułowymi. Zostały one zamontowane na statkach kursujących na linii promowej między Rostockiem w Niemczech i Trelleborgiem w Szwecji.

Stena Line to pierwszy operator promowy, oferujący nowe miejsca do spania - w stylu japońskich hoteli kapsułowych. To ciekawy i ekonomiczny sposób na sen, czy odpoczynek podczas rejsu. Pierwsi pasażerowie skorzystają z kapsuł już 1 kwietnia tego roku. - Tę innowacyjną ofertę kierujemy do osób zwracających uwagę na niskie koszty podróży, ale ceniących sobie także komfort i prywatność - mówi Martin Wahl, Travel Commercial Manager w Stena Line w Niemczech.

Kapsuły mają powierzchnię 2 mkw., są jednoosobowe. Bagaż może być przechowywany w zewnętrznych zamykanych szafkach. Przestrzeń sypialniana wyposażona jest w materac i pościel, a także klimatyzację, stację ładowania komórek oraz WiFi. - To świetny sposób na tanią i wygodną wycieczkę do Szwecji, zwłaszcza dla młodych ludzi, podróżujących z plecakiem i namiotem. Z tej nowoczesnej formy wypoczynku na statku mogą też korzystać pasażerowie, udający się na krótkie wyjazdy - dodaje Martin Wahl.

Podróż między Rostockiem a Trelleborgiem trwa około 6 godzin. Jest to jedna z najpopularniejszych tras między Niemcami a Szwecją, zwłaszcza w sezonie letnim. Przewoźnik nie podaje, jak na razie, kiedy takie kapsuły będą montowane na trasach z /do Polski oraz jaka byłyby ceny za ich wykupienie.

(źr. Stena Line)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.