Konto pracodawcy


Valeo przedłużyło współpracę z Rohlig Suus Logistics

Rohlig Suus Logistics przez kolejne 5 lat będzie obsługiwał Dywizję Systemów Termicznych spółki Valeo Autosystemy – jednego z największych producentów części samochodowych w Europie. Nowa umowa została podpisana jako przedłużenie 10-letniej współpracy.

Nowa umowa to przedłużenie współpracy trwającej już od 2009 roku. Przez dekadę, Rohlig Suus Logistics dostosowywał do rosnącej liczby operacji (z 40 tys. do 160 tys. jednostek obrotów – wejść i wyjść) zarówno rozmiar powierzchni magazynowej (z 3 tys. m kw. w Skawinie do 13 tys. m kw. w pobliżu fabryki Valeo), jak i wielkość zespołu (z 16 do 42 operatorów). Firma zrealizowała też liczne usprawnienia, dzięki którym wskaźniki jakościowe wzrastały do referencyjnych poziomów w europejskiej skali mapy outsourcingu klienta. W ramach nowej umowy, Rohlig Suus Logistics wdrożył w magazynach Valeo Autosystemy wózki systemowe VNA do obsługi komponentów i półwyrobów fabrycznych wraz z automatyczną nawigacją systemową. Trwa proces wdrożenia systemu JDA WMS, który po części zastąpi, a po części będzie współgrał z systemami klienta SAP i Bar-flow. Planowana jest również dalsza ekspansja powierzchni magazynu o 3 tys. m kw.

– Zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy z Rohlig Suus Logistics ze względu na profesjonalną obsługę i partnerskie doradztwo, idące w parze z wysoką jakością świadczonych usług. Potwierdzają ją liczby. Główny wskaźnik, który mierzy zgodność komponentów wydanych w systemie just-in-time na magazyn fabryczny Valeo, zwany service rate, to regularne 99,0 – 99,5 proc. Projekt realizowany przez ROHLIG SUUS Logistics zyskał dla Valeo miano referencyjnego, w skali europejskiej, a magazyn jest często odwiedzany przez logistyków Valeo z innych części Europy oraz koncernów motoryzacyjnych, którzy są pod dużym wrażeniem stosowanych rozwiązań – mówi Krzysztof Moryś, region external flow manager SSC SC & VPS – Eastern Europe Region w Valeo Autosystemy.

Rohlig Suus Logistics zarządza magazynem komponentów Valeo Autosystemy, zapewniając pełny zakres usług od przyjęcia towaru od dostawców zewnętrznych, przez kompletację, wydanie just-in-time do fabryki, prowadzenie składu celnego, składów konsygnacyjnych, półwyrobów oraz wyrobów gotowych. Firma przyjmuje następnie towary z fabryki, zapewnia kompletację i wydanie przesyłek do ostatecznych odbiorców z całego świata branży automotive. Zarządzanie procesem wysyłek dla jednego z kluczowych klientów Valeo opiera się na systemie BTT („built to truck”), co oznacza, że już na etapie kompletacji zamówienia wysyłkowego należy ułożyć zamówienia dokładnie według sekwencji załadunku i późniejszego rozładunku z samochodu bezpośrednio na produkcję odbiorcy. Valeo Autosystemy to jeden z pięciu klientów Rohlig Suus Logistics z branży automotive w Polsce. Dalszy rozwój obsługi tego sektora zajmuje wysokie miejsce w strategii rozwoju spółki.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Czy można kontrolować kierowcę w czasie odpoczynku?
Doba kierowcy - co to jest i jak ją definiować?
Dokumenty kierowcy a odpowiedzialność
Zawieszona akcyza – jak z niej skorzystać?
Jak uniknąć kary za SENT?
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną auta to kłopot dla kierowców
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Perspektywy rozwoju transportu drogowego a nowoczesne technologie
Polska Strefa Inwestycji – wady i zalety - pierwsze podsumowania
Co dla europejskiego e-commerce oznaczałby Brexit bez umowy?
Polacy, decydujący się na powrót do kraju z emigracji, mogą liczyć na dobrą pracę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
DHL wdraża nowy system zapewniający pełną przejrzystość łańcucha dostaw
Rohlig Suus Logistics otwiera nowy oddział w Kielcach
Polak wicemistrzem OPTIFUEL CHALLENGE 2019!
Agility zainwestowało 18 mln USD w technologie ekologiczne dla łańcuchów dostaw
Wyniki Kuehne + Nagel po pierwszych dziewięciu miesięcach 2019 r.
FSE z Bielska-Białej gotowa do produkcji elektrycznych aut dostawczych
Transport pełen wyzwań - Fracht FWO dostawcą project cargo na Ukrainę
Gefco i ArtiShock tworzą aplikację, która zwiększy wydajność łańcucha dostaw
Jak rozwój sieci 5G wpłynie na autonomiczne pojazdy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC