Dodaj ogłoszenie o pracy


Valeo przedłużyło współpracę z Rohlig Suus Logistics

Rohlig Suus Logistics przez kolejne 5 lat będzie obsługiwał Dywizję Systemów Termicznych spółki Valeo Autosystemy – jednego z największych producentów części samochodowych w Europie. Nowa umowa została podpisana jako przedłużenie 10-letniej współpracy.

Nowa umowa to przedłużenie współpracy trwającej już od 2009 roku. Przez dekadę, Rohlig Suus Logistics dostosowywał do rosnącej liczby operacji (z 40 tys. do 160 tys. jednostek obrotów – wejść i wyjść) zarówno rozmiar powierzchni magazynowej (z 3 tys. m kw. w Skawinie do 13 tys. m kw. w pobliżu fabryki Valeo), jak i wielkość zespołu (z 16 do 42 operatorów). Firma zrealizowała też liczne usprawnienia, dzięki którym wskaźniki jakościowe wzrastały do referencyjnych poziomów w europejskiej skali mapy outsourcingu klienta. W ramach nowej umowy, Rohlig Suus Logistics wdrożył w magazynach Valeo Autosystemy wózki systemowe VNA do obsługi komponentów i półwyrobów fabrycznych wraz z automatyczną nawigacją systemową. Trwa proces wdrożenia systemu JDA WMS, który po części zastąpi, a po części będzie współgrał z systemami klienta SAP i Bar-flow. Planowana jest również dalsza ekspansja powierzchni magazynu o 3 tys. m kw.

– Zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy z Rohlig Suus Logistics ze względu na profesjonalną obsługę i partnerskie doradztwo, idące w parze z wysoką jakością świadczonych usług. Potwierdzają ją liczby. Główny wskaźnik, który mierzy zgodność komponentów wydanych w systemie just-in-time na magazyn fabryczny Valeo, zwany service rate, to regularne 99,0 – 99,5 proc. Projekt realizowany przez ROHLIG SUUS Logistics zyskał dla Valeo miano referencyjnego, w skali europejskiej, a magazyn jest często odwiedzany przez logistyków Valeo z innych części Europy oraz koncernów motoryzacyjnych, którzy są pod dużym wrażeniem stosowanych rozwiązań – mówi Krzysztof Moryś, region external flow manager SSC SC & VPS – Eastern Europe Region w Valeo Autosystemy.

Rohlig Suus Logistics zarządza magazynem komponentów Valeo Autosystemy, zapewniając pełny zakres usług od przyjęcia towaru od dostawców zewnętrznych, przez kompletację, wydanie just-in-time do fabryki, prowadzenie składu celnego, składów konsygnacyjnych, półwyrobów oraz wyrobów gotowych. Firma przyjmuje następnie towary z fabryki, zapewnia kompletację i wydanie przesyłek do ostatecznych odbiorców z całego świata branży automotive. Zarządzanie procesem wysyłek dla jednego z kluczowych klientów Valeo opiera się na systemie BTT („built to truck”), co oznacza, że już na etapie kompletacji zamówienia wysyłkowego należy ułożyć zamówienia dokładnie według sekwencji załadunku i późniejszego rozładunku z samochodu bezpośrednio na produkcję odbiorcy. Valeo Autosystemy to jeden z pięciu klientów Rohlig Suus Logistics z branży automotive w Polsce. Dalszy rozwój obsługi tego sektora zajmuje wysokie miejsce w strategii rozwoju spółki.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.