Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis stworzył nowy rodzaj umowy najmu powierzchni magazynowej

Prologis wprowadził Clear Lease™,  nowy rodzaj umowy najmu, która gwarantuje klientom pełną przejrzystość procesu najmu i przewidywanych kosztów. Krótsza i prostsza umowa uwzględnia stałe opłaty eksploatacyjne na cały okres najmu.

Co to oznacza? Zaliczki na poczet opłat eksploatacyjnych oparte na prognozach i rozliczanie na koniec roku na podstawie realnych kosztów to już przeszłość. Wszystkie standardowe koszty operacyjne i opłaty administracyjne, a także koszty konserwacji i napraw, są w całości określone bezpośrednio w umowie. Dzięki temu Prologis uprościł proces najmu, zapewniając pełną jego przejrzystość i przewidywalność kosztów. W tej formie umowy uwzględniono stałe opłaty eksploatacyjne na cały okres najmu, które najemca poznaje jeszcze przed zawarciem kontraktu. Zatem może budżetować własne wydatki, bo wszystkie szacunki i kalkulacje bierze na siebie developer i ponosi za to pełną odpowiedzialność.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.