Dodaj ogłoszenie o pracy


Pod Lublinem powstanie nowy park logistyczny

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Lublina. Będzie to drugie centrum w tej części kraju realizowane przez tego dewelopera powierzchni magazynowych. Powstaną 3 obiekty o łącznej powierzchni około 51,5 tys. mkw. Nowy park logistyczny zostanie zbudowany na 10,5 ha działce.

Dokładnie, magazyny powstaną w podlubelskim Świdniku. Znajdować się będą zaledwie 1,5 km od węzła Zadębie na drodze ekspresowej S12 i S17 stanowiącej obwodnicę Lublina i jednocześnie główną oś transportową województwa lubelskiego łączącą m.in. Warszawę i Piotrków Trybunalski z Ukrainą. Nowy park logistyczny będzie oddalony tylko 10 kilometrów od centrum Lublina i 3 kilometry od centrum Świdnika. Odległość do lubelskiego lotniska wyniesie z kolei 5 kilometrów, a do centrum Warszawy około 190 kilometrów. W pobliżu centrum funkcjonuje przystanek autobusowy oraz stacja PKP, dzięki którym przyszli pracownicy tego centrum logistycznego będą mieli łatwy dostęp do środków transportu publicznego.
- W rejonie Lublina spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę uruchomiając drugi już park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku   – podkreśliła Agnieszka Góźdź dyrektor Działu Sprzedaży MLP Group S.A.

Planowany park logistyczny będzie drugim centrum MLP Group w tej części kraju. Pierwszym jest MLP Lublin zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu centrum miasta. Park oferujący 45 tys. mkw.  został już w całości skomercjalizowany. Obecnie funkcjonuje w nim trzech najemców: ABM Greiffenberger Polska, Stokrotka oraz firma Turck.

Grupa posiada obecnie siedem operacyjnych parków logistycznych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Gliwice oraz dwa parki logistyczne w budowie – MLP Czeladź i MLP Poznań West. W Niemczech firma prowadzi park logistyczny MLP Unna. Z kolei w Rumunii buduje nowe centrum logistyczne – MLP Bucharest West. Ponadto posiada nowe działki i umowy rezerwacyjne na zakup kolejnych gruntów pod planowane inwestycje magazynowe. W skład aktualnego i potencjalnego portfela nieruchomości zarządzanych przez MLP Group wchodzi łącznie 17 parków magazynowo – produkcyjnych zlokalizowanych w Europie na trzech ww. rynkach. Zgodnie ze strategią „build & hold”  MLP Group po zakończeniu budowy utrzymuje wszystkie obiekty w swoim portfelu.  

(źr. Grupa MLP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.