Konto pracodawcy


Pod Lublinem powstanie nowy park logistyczny

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Lublina. Będzie to drugie centrum w tej części kraju realizowane przez tego dewelopera powierzchni magazynowych. Powstaną 3 obiekty o łącznej powierzchni około 51,5 tys. mkw. Nowy park logistyczny zostanie zbudowany na 10,5 ha działce.

Dokładnie, magazyny powstaną w podlubelskim Świdniku. Znajdować się będą zaledwie 1,5 km od węzła Zadębie na drodze ekspresowej S12 i S17 stanowiącej obwodnicę Lublina i jednocześnie główną oś transportową województwa lubelskiego łączącą m.in. Warszawę i Piotrków Trybunalski z Ukrainą. Nowy park logistyczny będzie oddalony tylko 10 kilometrów od centrum Lublina i 3 kilometry od centrum Świdnika. Odległość do lubelskiego lotniska wyniesie z kolei 5 kilometrów, a do centrum Warszawy około 190 kilometrów. W pobliżu centrum funkcjonuje przystanek autobusowy oraz stacja PKP, dzięki którym przyszli pracownicy tego centrum logistycznego będą mieli łatwy dostęp do środków transportu publicznego.
- W rejonie Lublina spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę uruchomiając drugi już park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku   – podkreśliła Agnieszka Góźdź dyrektor Działu Sprzedaży MLP Group S.A.

Planowany park logistyczny będzie drugim centrum MLP Group w tej części kraju. Pierwszym jest MLP Lublin zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu centrum miasta. Park oferujący 45 tys. mkw.  został już w całości skomercjalizowany. Obecnie funkcjonuje w nim trzech najemców: ABM Greiffenberger Polska, Stokrotka oraz firma Turck.

Grupa posiada obecnie siedem operacyjnych parków logistycznych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Gliwice oraz dwa parki logistyczne w budowie – MLP Czeladź i MLP Poznań West. W Niemczech firma prowadzi park logistyczny MLP Unna. Z kolei w Rumunii buduje nowe centrum logistyczne – MLP Bucharest West. Ponadto posiada nowe działki i umowy rezerwacyjne na zakup kolejnych gruntów pod planowane inwestycje magazynowe. W skład aktualnego i potencjalnego portfela nieruchomości zarządzanych przez MLP Group wchodzi łącznie 17 parków magazynowo – produkcyjnych zlokalizowanych w Europie na trzech ww. rynkach. Zgodnie ze strategią „build & hold”  MLP Group po zakończeniu budowy utrzymuje wszystkie obiekty w swoim portfelu.  

(źr. Grupa MLP)

kobiety w logistyce
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
Dobre auto z drugiej ręki – jak je rozpoznać w gąszczu ofert?
Jak skutecznie zarządzać „ogonem zakupowym”? - case study
Jakie są prawa i obowiązki pracowników przy kontrolach zwolnień lekarskich
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
Alimenciarze zza kółka nie uciekną od płatności
Co raz mniej upadłości firm – w maju 2019 spadek o 4,5 proc.
Przejścia graniczne pod kontrolą - NIK zbiera opinie internautów
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
FM Logistic ogłasza wyniki za rok 2018/19
Dachser otworzył kolejny oddział w Azji Południowej
Accolade zapowiada budowę kolejnych powierzchni magazynowych w Polsce
M7 przejęło Eurologis Centrum Logistyczne
Poczta Polska testuje RFID w identyfikacji przesyłek
Agility partnerem logistycznym wyścigów Porsche Carrera Cup Asia
FM Logistic rozbuduje dla Polpharmy swoje największe centrum dystrybucji farmaceutyk ...
Wyróżnienie dla ID Logistics w 24. Rankingu Firm TSL
JYSK zwiększa powierzchnię magazynową do 80 tys.mkw
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC