Konto pracodawcy


Pod Lublinem powstanie nowy park logistyczny

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Lublina. Będzie to drugie centrum w tej części kraju realizowane przez tego dewelopera powierzchni magazynowych. Powstaną 3 obiekty o łącznej powierzchni około 51,5 tys. mkw. Nowy park logistyczny zostanie zbudowany na 10,5 ha działce.

Dokładnie, magazyny powstaną w podlubelskim Świdniku. Znajdować się będą zaledwie 1,5 km od węzła Zadębie na drodze ekspresowej S12 i S17 stanowiącej obwodnicę Lublina i jednocześnie główną oś transportową województwa lubelskiego łączącą m.in. Warszawę i Piotrków Trybunalski z Ukrainą. Nowy park logistyczny będzie oddalony tylko 10 kilometrów od centrum Lublina i 3 kilometry od centrum Świdnika. Odległość do lubelskiego lotniska wyniesie z kolei 5 kilometrów, a do centrum Warszawy około 190 kilometrów. W pobliżu centrum funkcjonuje przystanek autobusowy oraz stacja PKP, dzięki którym przyszli pracownicy tego centrum logistycznego będą mieli łatwy dostęp do środków transportu publicznego.
- W rejonie Lublina spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę uruchomiając drugi już park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku   – podkreśliła Agnieszka Góźdź dyrektor Działu Sprzedaży MLP Group S.A.

Planowany park logistyczny będzie drugim centrum MLP Group w tej części kraju. Pierwszym jest MLP Lublin zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu centrum miasta. Park oferujący 45 tys. mkw.  został już w całości skomercjalizowany. Obecnie funkcjonuje w nim trzech najemców: ABM Greiffenberger Polska, Stokrotka oraz firma Turck.

Grupa posiada obecnie siedem operacyjnych parków logistycznych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Gliwice oraz dwa parki logistyczne w budowie – MLP Czeladź i MLP Poznań West. W Niemczech firma prowadzi park logistyczny MLP Unna. Z kolei w Rumunii buduje nowe centrum logistyczne – MLP Bucharest West. Ponadto posiada nowe działki i umowy rezerwacyjne na zakup kolejnych gruntów pod planowane inwestycje magazynowe. W skład aktualnego i potencjalnego portfela nieruchomości zarządzanych przez MLP Group wchodzi łącznie 17 parków magazynowo – produkcyjnych zlokalizowanych w Europie na trzech ww. rynkach. Zgodnie ze strategią „build & hold”  MLP Group po zakończeniu budowy utrzymuje wszystkie obiekty w swoim portfelu.  

(źr. Grupa MLP)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną auta to kłopot dla kierowców
Zmiany w transporcie lekkim – czyli busy na europejskich drogach
Pracownicze Plany Kapitałowe w 10 pytaniach i odpowiedziach
Niższa stawka PIT od 1 października a rok podatkowy
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Spada popyt na aircargo, a zdolność przewozowa linii lotniczych rośnie
O kosztach budowy dróg – ile za ile?
Unia zaprzecza sama sobie i stawia cele nie do spełnienia
Dostawa alkoholi a wyzwania w okresie przedświątecznym - komentarz eksperta
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Opłaty drogowe w Serbii można już rozliczać metodą post-pay
Media Expert otwiera magazyn cross-dockowy w MMP Bydgoszcz
LPP uruchomiło magazyn e-commerce w Rumunii
GLS stawia na ekologiczne pojazdy
GLS Poland partnerem WTS Sparta
Linie Emirates przewiozły już 46 mln ton cargo z/do Warszawy
Komunikacja międzykulturowa na 25-lecie WISTA Poland
Volvo Trucks działa już 25 lat na polskim rynku
Poczta Polska tworzy coraz więcej miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC