Dodaj ogłoszenie o pracy


Apreo Logistics zamierza utrzymać strategię szybkiego rowoju

Spółka Apreo Logistics odnotowała blisko trzykrotny wzrost przychodów, skokowy wzrost sprzedaży i udziałów w rynku. Prezes Spółki Arkadiusz Glinka zapowiada zastosowanie strategii szybkich kroków również w 2012 roku.

 

Po przejęciu spółek z Grupy Equus pod koniec 2010r., firma musiała w bardzo szybkim tempie ułożyć nowy, zintegrowany model działania powiększonej struktury. Przejęcie skutkowało przede wszystkim tym, że Apreo wzięła na siebie wysiłek poprowadzenia bez mała trzykrotnie większej organizacji oraz dużej, nowej grupy klientów. Pomysł na przejęcie Equusa zakładał przede wszystkim utrzymanie grupy najlepszych podwykonawców i klientów. Zmiana wielkości przychodów ze 130 mln zł do blisko 300 mln wymagała zwiększenia efektywności i koncentracji na jakości procesów biznesowych.  Apreo udało się i jedno i drugie, bo spółka kończy rok z ponad dwa razy większą stałą grupą partnerów oraz z rozszerzoną w następstwie przejęcia ofertą usług.
Firma wspiera partnerów podwykonawczych angażując się w proces wymiany taboru i inwestując w budowę specjalistycznej części floty w postaci już 30 nowoczesnych silosów oraz blisko 100 cystern spożywczych. Liczba zakontraktowanych środków transportu do przewozów cargo w 2011 roku wzrosła dwa razy do 800 pojazdów.

 

- Strategia szybkiego wzrostu opłaca się każdej firmie, która podejmuje takie wyzwanie z pełną świadomością skali działań i jest pewna, że stać ją na konsekwencję w ich realizacji - mówi Arkadiusz Glinka, prezes Apreo Logistics, podsumowując rok 2011. - Zapamiętam ten rok na długo, bo zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie już tylko rosło. - dodaje.

 

Przejęciu Equusa towarzyszył wzrost inwestycji w funkcjonalności wspierające efektywność realizacji nowych usług oraz zwiększone zaangażowanie w stworzenie dodatkowych funkcji kontrolnych. Zespół odpowiedzialny za technologie między innymi rozwijał w mijającym roku elementy systemu odpowiedzialne za poziom jakościowy obsługi zleceń, bezpieczeństwo procesów biznesowych oraz kolekcję należności. Firma nadal zamierza podnosić poziom zaangażowania czasowego i budżetowego w rozwój narzędzi technologicznych.

 

W 2012 roku główny celem Apreo jest wzrost Grupy, zwiększenie przychodów i dalsze poprawianie efektywności operacyjnej oraz finansowej. Optymizm, mimo zapowiadanego w gospodarce spowolnienia, Arkadiusz Glinka buduje na doświadczeniach z poprzednich kryzysów /lata 2008-2009/, które dla jego firmy były okresem najbardziej wytężonej pracy i spektakularnego, bo blisko 45proc. wzrostu przychodów w porównaniu rok do roku. Prezes Apreo Logistics prywatnie i zawodowo wierzy w skuteczność zasady, że gdy wszyscy mówią „będzie gorzej” lepiej ma ten, kto w tym czasie wyżej podwija rękawy i stawia sobie ambitniejsze cele.
(źr. Apreo Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.