Dodaj ogłoszenie o pracy


IV Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - 50 osób w finale!

Zakończył się II etap IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej i najlepsza „50” młodych logistyków właśnie dowiedziała się o zakwalifikowaniu do finału. Najlepszy wynik uzyskała Mirella Gierwatowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry, zdobywając 30 punktów. Ostatni etap olimpiady odbędzie się 16 marca w siedzibie organizatora w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.


Zawody II etapu odbyły się w 10 okręgach w całym kraju w dniu 9 grudnia ubr. Wzięło w nich udział 617 uczniów wyłonionych spośród rekordowej liczby 5652 uczestników. Tylko 50 z nich, najlepszych zawodników przeszło do etapu trzeciego. W zwycięskiej pięćdziesiątce sporo olimpijczyków jest z województwa łódzkiego (7) oraz z województwa wielkopolskiego (7). Najwięcej zawodników wprowadziła placówka z Leszna - 4 młodych logistyków z Zespołu Szkół Ekonomicznych weźmie udział w finale. Osoby z najwyższymi wynikami drugiego etapu to: Mirella Gierwatowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry (30 pkt.), Adrian Mrozowski z Zespołu Szkół nr 1 z Krakowa (28 pkt.), Michał Kosicki z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckiego (28 pkt.), Paulina Zaremba z Zespołu Szkół Zawodowych z Gostynia (28 pkt.) oraz Adrian Szulecki z Zespołu Szkół nr 2 ze Szczecinka (28 pkt.).


- Jak pokazują poprzednie edycje olimpiady, jest to wydarzenie, które często otwiera drzwi do kariery. Wszyscy finaliści olimpiady bez względu na dalsze wyniki, są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. W tej chwili walczą o możliwość bezpłatnego studiowania w pierwszej w Polsce uczelni logistycznej oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów i sponsorów przedsięwzięcia – mówi Wojciech Zalewski rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.


Teraz dla 50 finalistów rozpoczyna się najważniejszy okres przygotowań. Stawka jest naprawdę duża, toteż stopień trudności w kolejnych etapach jest coraz większy. Końcowa rozgrywka to zadania problemowe dotyczące logistyki we wszystkich obszarach łańcucha dostaw. Jakie emocje będą towarzyszyć młodym logistykom podczas finału olimpiady? Dowiemy się już niebawem.
Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.


Olimpiada odbywa się w trzech etapach:
21 października 2011r. – I etap – test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach
9 grudnia 2011r. – II etap – test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach
16 marca 2011r. – III etap – FINAŁ – zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu
Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.
Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to „Opakowania w systemach logistycznych” objęła Polska Izba Opakowań.

 

Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Agrobex, Volkswagen Poznań, DPD, Panopa, Dachser, TimoCom (Sponsoring Złoty), Still, JAS-FBG, Jeronimo Martins (Sponsoring Srebrny).

Patronat medialny objęły: „Głos Wielkopolski”, „TSL Biznes”, „Warehouse Monitor”, „Polska Gazeta Transportowa”, Czasopismo „Logistyka”, „Top Logistyk”, „Logistyka a Jakość”, „Transport i Spedycja”, „Nowoczesny Magazyn”, „Gazeta Szkolna”, pracujwlogistyce.pl, forumtransportu.pl, etransport.pl, uczelnie.net, edukacja.net, studenci.net, spedycje.pl, dlastudenta.pl, studentnews.pl, dobralogistyka.pl, logistyka.net.pl oraz Radio Planeta.fm.
(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.