Dodaj ogłoszenie o pracy


Inwestycje i zaawansowane narzędzia IT – GLS podsumowuje rok 2018

Inwestycje, zaawansowane narzędzia IT, elastyczne rozwiązania dla klientów i rozbudowa infrastruktury bazowej – tak GLS Poland podsumowuje swoją działalność w roku 2018. To był jubileuszowy, bo 20 rok obecności firmy w Polsce.

W 2018 roku GLS Poland znacznie poszerzył i wzbogacił wachlarz swoich usług, zwłaszcza w obszarze tzw. ostatniej mili. Firma wprowadziła też nową usługę – InfoCourierService – umożliwiającą bezpośredni kontakt telefoniczny kuriera z odbiorcą w celu indywidualnego ustalenia szczegółów dostawy. Operator systematycznie rozbudowuje też sieć punktów nadania i odbioru. Obecnie ma ich już ponad 1,5 tys. w całym kraju, a zasięg sieci stale się poszerza. – Chcemy być najlepszą firmą kurierską, dlatego stale dostosowujemy zestaw i funkcjonalności naszych usług do wymagań współczesnego stylu życia oraz rzeczywistych potrzeb zarówno nadawców, jak i odbiorców. Kluczowym komponentem kompleksowych rozwiązań stają się dziś elastyczność oraz personalizacja usług, wymagające coraz bardziej efektywnej i indywidualnej komunikacji z klientami. W 2019 roku wprowadzimy kolejne usługi dodatkowe oraz funkcjonalności – zapowiada Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.
Firma stale optymalizuje też system dostaw, kładąc nacisk na informatyzację, automatyzację oraz integrację systemów operacyjno-logistycznych.

Rozbudowa bazy
Miniony rok, to to również czas znaczących inwestycji w bazową infrastrukturę GLS. Wiosną operator uruchomił swoje największe centrum dystrybucji przesyłek w Polsce, zlokalizowane w Wypędach pod Warszawą, z dogodnym dostępem do drogi S8 oraz do autostrady A2. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 7,6 tys. mkw., z czego 6,6 tys. mkw. zajmuje hala załadunkowa. Nowoczesne centrum jest w stanie obsłużyć średnio 80 tys. paczek dziennie i jest  wyposażone w nowoczesną infrastrukturę, m.in. do szybkiego sortowania. Obiekt został zrealizowany przez Panattoni Europe w modelu BTO (build-to-own) i BTS (build-to-suit). Wraz z nim, GLS ma już 36 filii w Polsce. Centralnym punktem przeładunkowym dla przesyłek krajowych i międzynarodowych jest Stryków. Wraz z dwoma sortowniami regionalnymi w Bydgoszczy i we Wrocławiu łączy polską i międzynarodową sieć.

Optymalizacja
Cała sieć operatora, za pośrednictwem spółek-córek oraz partnerów transportowych, obejmuje 41 krajów w Europie (działa też na terenie USA i Kanady). – W 2018 roku odnotowaliśmy dalszy, bardzo szybki rozwój segmentu przesyłek międzynarodowych, również dlatego, że polskie sklepy online zaczynają coraz intensywniej działać na zagranicznych rynkach. Sukcesywnie, w ścisłej współpracy z oddziałami GLS w innych krajach, wzbogacamy nasze usługi o komponenty dodatkowo usprawniające międzynarodowy handel online. To jeden z przykładów działań, które podejmujemy po to, by wspierać rozwój e-commerce – mówi Tomasz Kroll.

Już 20 lat w Polsce
W ubiegłym roku roku firma świętowała 20-lecie działania na polskim rynku. W tej chwili ma już ponad 11 tys. klientów w Polsce. Flota GLS Poland to 1,7 tys. samochodów kurierskich, z których każdy pokonuje średnio 187 km dziennie podczas jednej trasy, a także 141 pojazdów liniowych. – Mamy za sobą kolejny rok dynamicznego rozwoju naszej firmy. Regularnie notujemy dwucyfrowy wynik w sprzedaży, co stanowi obecnie najlepszy rezultat w segmencie usług kurierskich w Polsce. To oczywiście powód do satysfakcji, ale inwestycje realizujemy w planie długofalowego rozwoju. Cieszymy się, że już od 20 lat mamy aktywny udział w rozwoju polskiego rynku logistycznego – podsumowuje Tomasz Kroll.

(red./źr. GLS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.