Dodaj ogłoszenie o pracy


Zdalne pobieranie danych z tachografów w pojazdach DAF-a

Drabpol opracował specjalny system do zdalnego pobierania danych z tachografu DLD wraz z analizą danych oraz śledzeniem pojazdów, który będzie oferowany w pojazdach ciężarowych i autobusach dystrybuowanych przez firmę DAF Wanicki.

 

Firma DAF Wanicki rozszerzyła swoją ofertę dla pojazdów ciężarowych i autobusów o system do zdalnego pobierania danych z tachografu o nazwie DLD (Remote Download Device) wraz z analizą danych oraz śledzeniem pojazdów. Oferowany system jest wynikiem nawiązania współpracy w tym zakresie z firmą Drabpol - wyłącznym przedstawicielem ContinentalVDO na Polskę.

 

Dzięki instalacji systemu w pojazdach dane automatycznie są pobierane z zarówno tachografu jak i karty kierowcy i przesyłane do komputera firmowego. Następnie za pomocą oprogramowania VDO istnieje możliwość analizy i archiwizacji danych oraz śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym. Taki miks usług jest całkowitą innowacją na rynku polskim. W oparciu o jedno urządzenie firma transportowa może spełniać wymagania zarówno organów państwowych (pobieranie danych z tachografu w określonych odstępach czasu) jak również swoich klientów (śledzenie trasy przejazdu).
Czas zaoszczędzony na automatycznym pobieraniu danych manager floty może teraz przeznaczyć na analizę pobranych danych z tachografu jak i tworzenie zoptymalizowanych tras przejazdu.
System DLD, firma DAF Wanicki dedykuje zarówno nowym klientom DAF oraz Irizar jak również obecnym już klientom w sieci Wanicki.
 
(źr. Drabpol)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.