Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS dostarcza statuetki dla nagrodzonych przez Europejską Akademię Filmową

GLS jest oficjalnym partnerem logistycznym Europejskich Nagród Filmowych. Operator dba o to, by „europejskie Oskary” dotarły na galę, a następnie trafiły do właściwych osób. W tym roku, jak już wiemy z doniesień medialnych, nagrody te trafiły do polskiej ekipy filmowej i aktorów za film „Zimna wojna”.

Europejskie Nagrody Filmowe to niezwykle prestiżowe wyróżnienia przyznawane twórcom europejskich filmów. Uroczysta gala co roku jest wielkim wydarzeniem medialnym. Zadanie GLS ma wyjątkowe znaczenie – operator odbiera bezcenne srebrne statuetki od znanego londyńskiego jubilera Theo Fennella i dostarcza do miejsca, w którym odbywa się ceremonia. W tym roku będzie to Sewilla. Nagrody są przyznawane w 22 różnych kategoriach. Nazwiska części tryumfatorów trzymane są w tajemnicy do ostatniej chwili. Po zakończeniu gali GLS przewozi więc statuetki z powrotem do Londynu, gdzie nazwiska zwycięzców są kunsztownie grawerowane. Następnie operator logistyczny dostarcza nagrody do miejsc wskazanych przez ich właścicieli.

Krótka lista nominacji do „europejskich Oskarów” została już ogłoszona 10 listopada. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbyła się w tym roku 15 grudnia. W gronie laureatów znalazł się polski film "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Film otrzymał nagrody za najlepszy film, dla najlepszego scenarzysty, reżysera, dla najlepszej aktorki i dla montażysty. Dodajmy, że firma GLS jest oficjalnym partnerem logistycznym Europejskich Nagród Filmowych już po raz siódmy z rzędu. – Jesteśmy dumni, że cieszymy się zaufaniem Europejskiej Akademii Filmowej i możemy ją wspierać naszym doświadczeniem w kluczowych działaniach logistycznych związanych z przyznaniem Europejskich Nagród Filmowych – podkreśla Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.

GLS to jeden z liderów w europejskiej logistyce przesyłek. Cała sieć operatora, za pośrednictwem spółek-córek oraz partnerów transportowych, obejmuje 41 krajów w Europie, działa też na terenie USA i Kanady. Na polskim rynku firma obchodziła w tym roku swoje 20-lecie.

(red./źr. GLS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.