Dodaj ogłoszenie o pracy


Ebrex Polska operatorem logistycznym Forda w Polsce do 2024 roku

Firma Ebrex Polska przedłużyła umowę do 2024 roku na zarządzanie działaniami związanymi ze składowaniem części zamiennych Forda w Polsce. Centrum dystrybucji części znajduje się w Teresinie pod Warszawą w ProLogis Park Teresin, gdzie operator wynajmuje 10,7 tys. m.kw. powierzchni magazynowej.  

Współpraca między Ford i Ebrex w międzynarodowym transporcie, magazynowaniu i dystrybucji rozpoczęła się w 2006 roku. W najtrudniejszym, początkowym okresie dostaw części zamiennych na rynek rosyjski, jako dostawcy usług transportowych, firmie udało się zredukować koszty i czas dostawy. Przedłużona umowa między obejmuje kompleksową obsługę logistyczną, od magazynowania i zarządzania zamówieniami, po obsługę posprzedażową polskich dealerów, oraz uzupełnianie asortymentu o około 16 tys. części z centralnego magazynu Forda w Kolonii.
- Umowa  dotycząca kompleksowej obsługi logistycznej dla Forda jest ważnym wyróżnieniem i daje nam motywację do dalszego rozwoju. Nasz przypadek pokazuje, że w przetargach dla dużych, międzynarodowych korporacji szanse na wygraną mają również mniejsi operatorzy. Trudna, dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku wymaga elastycznego podejścia, aby na co dzień spełniać oczekiwania klientów, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Stopniowo budujemy naszą pozycję rynkową, angażując wyszkolonych pracowników i indywidualnie podchodząc do wymagań klienta - skomentował Arvid Meijer, dyrektor zarządzający Ebrex Polska.

- Na decyzję o powierzeniu Ebrex Polska usług logistycznych miały wpływ takie czynniki jak wygranie polskiego przetargu, możliwości ograniczenia kosztów, zaangażowanie w doskonałą obsługę, elastyczność, szybkie i wydajne rozwiązania poprzez ‘płaską’ strukturę organizacji. Nie bez znaczenia było zaangażowanie kierownictwa firmy na wszystkich etapach współpracy - powiedział Gerrit Hebmueller, menadżer działu zakupów w Ford of Europe.

W Europie Ford współpracuje z kilkudziesięcioma firmami transportowymi i z kilkoma operatorami logistycznymi.

(red./źr. Ebrex)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.