Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przejmuje dużą firmę z rynku przesyłek ekspresowych

Kuehne + Nagel ogłosił przejęcie Grupy Quick International Courier, firmę specjalizującą się w ekspresowych przesyłkach. Quick specjalizuje się w „szytych na miarę” rozwiązaniach dla branży lotniczej oraz dla klientów z rynku farmaceutycznego, które łącznie generują 200 milionów USD rocznego dochodu netto. Markę Quick tworzą firmy: Sterling Aviation, QuickSTAT, Quick Healthcare oraz Quick Logistics, które będą kontynuować swoje operacje jako niezależne marki produktowe.
- Wraz z unikalną wiedzą w zakresie obsługi przesyłek wrażliwych na czas tranzytu w sektorze logistyki lotniczej i farmaceutyków – obu kluczowych obszarów w strategii koncentracji i inwestycji dla Kuehne + Nagel – firma idealnie uzupełnia nasze obecne globalne portfolio. Nasi klienci będą czerpać korzyści ze zwiększonej różnorodności serwisów i dostępnej objętości ładunkowej dla ekspresowych przesyłek, podczas gdy dotychczasowi klienci firmy Quick zyskają dostęp do globalnej sieci Kuehne + Nagel rozciągającej się na ponad 100 państw - powiedział Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne + Nagel, odpowiedzialny za transport lotniczy.

Firma Quick została założona w 1981 roku w mieście Jamaica, NY i zatrudnia około 550 pracowników. Quick posiada na całym świecie regionalne centra wsparcia oraz wieże kontrolne. Oferuje globalne i transportowe usługi logistyczne dostępne 24/7/365, zapewniając przy tym specjalistyczną wiedzę oraz innowacyjne technologie. Wśród obsługiwanych przez Quick branż znajdują się takie jak: lotnictwo, nauki przyrodnicze, farmaceutyka / biotechnologia, oraz zaawansowane technologie.
    
Obie strony uzgodniły, iż cena przejęcia nie będzie ujawniona. Przejęcie podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia i zatwierdzeniu przez właściwe organy kontroli fuzji.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.