Konto pracodawcy


Transportem drukarni Gutenberga, Raben uruchomił kolejną linię drobnicową Polska - Niemcy

Grupa Raben uruchomiła właśnie nowe połącznie Regensburg – Legnica. Pierwszym, symbolicznym transportem na tej linii był charytatywny przewóz oryginalnej drukarni Jana Gutenberga z początku XX wieku. Zabytek trafił do Puszczykowa pod Poznaniem, gdzie pod patronatem Muzeum Warszawy oddział Muzeum Drukarstwa, powstaje niezwykłe miejsce ożywione historią starego druku i warsztatami.

- To była historia jak z filmu „Powrót do przyszłości”. Okazało się, że możemy ocalić od zapomnienia tradycyjną formę druku oraz propagować wynalazek Jana Gutenberga, który tak bardzo zmienił świat. Wyposażenie drukarni będzie wykorzystane podczas warsztatów w mojej galerii fotografii – drukarni,  a wiec będzie pełnić funkcję edukacyjną. Projekt uzyskał patronat Muzeum Warszawy oddział Muzeum Drukarstwa. Powstanie niezwykłe miejsce, które ożywimy historią starego druku. Dokonując zakupu, zwróciłem się z prośbą do Grupy Raben o pomoc w zakresie organizacji  transportu międzynarodowego z Niemiec do Puszczykowa – opowiada Mikołaj Rybczyński z Copia Studio Poland.

Grupa Raben, realizując obecną strategię rozwoju bezpośrednich, codziennych połączeń drobnicowych pomiędzy Polską i Niemcami, postanowiła zostać partnerem tego wydarzenia. Tym bardziej, iż z początkiem listopada, firma uruchomiła aż 4 nowe bezpośrednie połączenia drobnicowe z rejonu południowych Niemiec do głównego hub’u w Legnicy. Raben dysponuje obecnie  44 codziennymi połączeniami eksportowymi z Polski do Niemiec i 43 połączeniami importowymi do Polski z Niemiec, w oparciu o dwa centra przeładunkowe w Polsce: Legnica oraz Gądki k. Poznania.

- Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki doskonałej współpracy oddziałów Raben Wrocław, Legnica, Gądki oraz Raben Regensburg. Szczególnie chciałbym podkreślić rolę przewoźnika Pana Macieja Kosowskiego, osoby bezpośrednio zaangażowanej i realizującej transport wspomnianej drukarni. Tak rzadko mówimy o ludziach, którzy są naszą wizytówką i bezpośrednio mają styczność z klientami. Bez osobistej pomocy Pana Macieja  nie udałoby się przeprowadzić całego transportu w bezpieczny i terminowy sposób – powiedział Andrzej Bielecki, dyrektor dystrybucji międzynarodowej regionu, Raben Logistics Polska.

Oddział Raben Legnica, to największy hub w ramach siatki połączeń międzynarodowych Raben Logistics Polska, skąd rozwijane są niemieckie połączenia. Doświadczenie oraz możliwości techniczne, do przewozu drukarni wykorzystano specjalistyczną naczepę typu City Liner, pozwoliły na sprawny i bezpieczny transport zabytku Gutenberga do miejsca docelowego – miasta Regensburg (dawniej Ratyzbona). To miasto nie tylko słynące z najstarszej, działającej do dzisiaj restauracji w Niemczech, ale także miejsce wspaniałych zabytków oraz historycznych skarbów. Wśród nich niepowtarzalny brylant - oryginalna drukarnia z początku XX wieku, sygnowana nazwiskiem firmy Jana Gutenberga. Kompletna linia drukarska zachowała się w prywatnych zabudowaniach bawarskiej miejscowości Maxhütte-Haidhof, tuż na obrzeżach  Regensburga. Zbiegiem okoliczności, na jej ślad trafił puszczykowski przedsiębiorca a zarazem pasjonat tematyki druku, Mikołaj Rybczyński. Drukarnia jako całość kolekcji pochodzi z lat 1897- 1971. Pochodzi z północy Niemiec z okolic Hamburga, a ok. 20 lat temu była przeniesiona do Maxhuette – Haidhof i stopniowo uzupełniana o kolejne eksponaty. Główne wyposażenie to dwie maszyny drukarskie Typograficzna Diamant z 1897 r., kilkanaście starych szaf zecerskich dębowych i bukowych z czcionkami z drewna oraz stopu zecerskiego, oryginalne matryce do druku z lat 1900-1970 r. z różnymi motywami (architektura, motoryzacja, moda, przyroda, design, codzienne życie). Zabytkowa drukarnia była czynna aż do roku ok 1985.

(red./źr. Grupa Raben)

kobiety w logistyce
DHL nagrodzony za projekt Women in Managament
Coraz więcej kobiet zostaje listonoszkami
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
OCRK o niewzruszalności mandatu karnego
Wdrożenie inteligentnych tachografów – więcej pytań niż wiadomych!
Zasady odpoczynku kierowcy pojazdu ciężarowego na promie – o czym pamiętać nale ...
Zmiany zasad rozliczania kryptowalut – jak to działa?
Jedziesz na Węgry – koniecznie weź ze sobą dokument o badaniu technicznym
Czy w roku 2019 zdrożeje OC?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Przewoźnicy płaczą i płacą - czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie
Czynsze za wynajem powierzchni magazynowych utrzymają trend wzrostowy w 2019 r.
Psucie prawa – o ustawodawstwie celnym UE oczami brokera celnego!
Co zdominuje transport w 2019 roku?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Szymon Bielas CEO DB Schenker North&East Europe
FM Logistic buduje magazyn farmaceutyczny za 20 mln euro
Ile zarobią inwestorzy na CPK?
DHL partnerem logistycznym światowego tournée Bryana Adamsa „Shine A Light” 201 ...
Inteligentne opony już wkrótce w naszych autach – jakie będą miały funkcje?
ID Logistics podsumowało przychody za 2018 rok
Dziewiąta edycja Transport Week 2019 już za trzy tygodnie w Gdyni
DB Schenker uruchomił połączenie intermodalne między Polską a Turcją
Poczta Polska uruchomiła międzynarodową przesyłkę paletową
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC