Dodaj ogłoszenie o pracy


LPP buduje centrum dystrybucji w Rumunii

Gdański producent odzieży podpisał umowę na budowę magazynu pod Bukaresztem. Strategiczna lokalizacja umożliwi spółce sprawną obsługę sprzedaży internetowej wszystkich marek na terenie Europy Południowo-Wschodniej. Inwestycja, której zakończenie planowane jest w 2019 roku, to kolejny etap realizacji strategii intensywnego rozwoju LPP w obszarze e-commerce.

Budowę nowego centrum dystrybucyjnego w Rumunii spółka LPP powierzyła belgijskiej firmie WDP Development. Magazyn o powierzchni 22 tys. m2, będzie pełnił rolę tzw. Fullfilment Center, dedykowanego obsłudze logistycznej sprzedaży internetowej wszystkich marek należących do LPP. Docelowo z nowego magazynu realizowane będą zamówienia na terenie całej Europy Południowo-Wschodniej.
- Rozwój naszej sieci stacjonarnej w Polsce i za granicą oraz znaczący wzrost udziału sprzedaży internetowej to wyzwania, które wymagają zaawansowanego technologicznie zaplecza logistycznego – mówi Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP ds. logistyki i IT. Rumunia jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków w naszym portfolio - notujemy na nim zwiększającą się sprzedaż wszystkich naszych marek, w szczególności w kanale e-commerce. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest możliwość sprawnej obsługi krajów Europy Południowo-Wschodniej – dodaje Jacek Kujawa.
Inwestycja pod Bukaresztem wpisuje się w strategię rozwoju LPP w nadchodzących latach. Jednym z jej filarów jest właśnie rozwój systemu dystrybucji. Poza granicami Polski będzie to już drugie centrum dystrybucyjne gdańskiego producenta odzieży. Firma posiada obecnie magazyny o łącznej powierzchni ponad 100 tys. mkw. w Pruszczu Gdańskim, Gdańsku, Strykowie i w Moskwie. W najbliższych latach planowany jest dalszy rozwój sieci dystrybucji i zwiększenie powierzchni magazynowej do ponad 270 tys. mkw.

(źr. LPP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.