Dodaj ogłoszenie o pracy


W Poznaniu powstanie trzeci park logistyczny Prologis - pierwszym najemcą EURO AGD

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczął budowę magazynu typu Small Business Unit (SBU) o powierzchni 13 tys. m.kw. na terenie nowo powstającego Prologis Park Poznań III. Budynek jest w 14 procentach wynajęty firmie Euro-net, właścicielowi ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD. Ukończenie SBU planowane jest na IV kwartał 2018 roku.

Wielkości modułów zaczynają się od 1600 – 1800 m.kw. i zaprojektowane są z myślą o klientach potrzebujących niewielkich, elastycznych i wysokiej jakości powierzchni magazynowo-biurowych w granicach miasta. - To trzeci budynek Small Business Unit realizowany przez Prologis w Polsce. Dotychczas wybudowane obiekty tego typu we Wrocławiu i Chorzowie są już w pełni wynajęte. Dzięki optymalnie dobranej powierzchni oraz położeniu w granicach miasta, budynki SBU mogą stanowić obiekty Last Touch dla firm z sektora e-commerce, którym zależy na szybkiej i efektywnej dostawie towarów bezpośrednio pod drzwi konsumentów – dodaje Wronecki, leasing manager Prologis
Obecnie poznańskie portfolio Prologis obejmuje dwa parki logistyczne o łącznej powierzchni ponad 163,8 tys. m.kw. Prologis Park Poznań III to inwestycja zlokalizowana Junikowie – zachodniej dzielnicy Poznania, zaledwie 6 kilometrów od centrum miasta – przy autostradzie A2 łączącej Berlin i Warszawę. W pierwszej fazie inwestycji powstaną dwa nowoczesne, wysokiej klasy budynki o łącznej powierzchni 60 tys. m.kw. W przyszłości możliwa będzie również rozbudowa parku o dodatkowe 90 tys. m.kw.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.