Dodaj ogłoszenie o pracy


DKV w Polsce obchodzi 25-lecie

DKV Euro Service świętuje w tym roku w Polsce 25-lecie swojej działalności. Na naszym rynku jest dziś najbardziej rozpoznawalnym i wszechstronnym operatorem kart paliwowych. Zatrudnia kilkadziesiąt osób, które na co dzień wspierają działalność ponad siedmiu tysięcy polskich firm transportowych.


- Dziś ponad 10 proc. obrotów firmy generowanie jest w Polsce. Odkąd Michał Bałakier przejął kierowanie spółką w 1999 r., jej obroty wzrosły 10-krotnie. Nie byłoby to możliwe bez codziennego wsparcia i inspiracji ze strony naszych klientów. Tego wieczoru chcemy im podziękować za ich wkład w rozwój i doskonalenie usług DKV – mówi dr Alexander Hufnagl, dyrektor zarządzający DKV Euro Service.
Przed otwarciem polskiej siedziby do grona klientów DKV należały tylko 24 firmy. Dziś jest ich ponad 7 tys.. W ciągu tych 25 lat zdarzyło się wiele: 42 kraje Europy, 5.8 miliarda euro obrotu, 2,5 mln wydanych kart, 60 tysięcy punktów akceptacji, najważniejsze wyróżnienia i nagrody rynkowe. Firma wydająca karty paliwowe przeobraziła się w największą na europejskich drogach organizację serwisową. DKV jest dziś prekursorem w obszarze nowoczesnych technologii dla transportu. Przenosi usługi w sferę mobilności, oddając zarządzanie usługami w ręce klienta. Wyznacza kierunki innowacji w zakresie opłat drogowych – już wkrótce urzeczywistni europejską ideę jednolitej opłaty EETS.

O DKV Euro Service
DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych DKV Card.  Firma istnieje od 1934 roku i jest najstarszą i zarazem największą na drogach Europy organizacją serwisową. Obejmuje zasięgiem ponad 80 000 stacji i punktów usługowych. Na terenie Polski przedstawicielstwo DKV działa od 25 lat. Współpracuje tu z siecią blisko 4000 stacji paliw i 150 warsztatów. Karta paliwowo-serwisowa DKV umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. rozliczania opłat drogowych, serwisów naprawczych, internetowych serwisów do zarządzania transakcjami czy zwrotu zagranicznego podatku VAT.
(red)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.