Dodaj ogłoszenie o pracy


Port Gdańsk wprowadził nowe połączenie feederowe

Armator Unifeeder A/S uruchomił nowy cotygodniowy serwis dowozowy z portu Gdańsk. Statki armatora zawijać będą raz w tygodniu do Gdańska, skąd dalej popłyną do St. Petersburga i Kotki w Finlandii. Nowy serwis z Gdańska jest alternatywą wobec transportu drogowego dla wszystkich klientów poszukujących nowoczesnych rozwiązań. Zapewnia nie tylko atrakcyjniejszy przewóz towarów pod względem kosztów, ale i bardziej przyjazne rozwiązanie logistyczne dla środowiska.

Nowe połączenie umożliwia przewóz ładunków i dostęp do wszystkich kontenerów armatora - 20 ', 40', 40'HCPW oraz 45'HCPW, które są integralną częścią oferty shortsea Unifeeder. Połączenie transportu morskiego z transportem drogowym i/lub kolejowym pozwoli zapewnić klientom w pełni multimodalne i elastyczne dostawy "door to door”. Połączenie to ma zapewnić sprawny tranzyt ładunków feederowych z/do Kotki i St. Petersburga. Możliwe będzie także repozycjonowanie pustych kontenerów z Polski do Rosji i Finlandii. To również alternatywa dla Finlandii i Rosji w zakresie transhipmentu kontenerów przez Port Gdańsk w stosunku do rozwiązań oferowanych przez takie porty jak Bremerhaven, Hamburg, Rotterdam i Antwerpia.
(źr. ZMPG SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.