Dodaj ogłoszenie o pracy


Rusza rozbudowa Śląskiego Centrum Logistycznego

Biuro Inwestycji Kapitałowych zleciło rozbudowę Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu. Nowa hala magazynowa o powierzchni około 11,5 tys. mkw. będzie gotowa do końca listopada br.


Realizacja inwestycji w systemie generalnego wykonawstwa robót budowlanych wraz z nie-zbędną infrastrukturą techniczną obejmuje budowę hali nr 5 o powierzchni około 11,5 tys. mkw. Wartość inwestycji została ustalona na poziomie 18,78 mln zł netto. Zakończenie wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie i odbiór gotowej hali magazynowej ma nastąpić do 30 listopada br.
Obiekt będzie dysponował powierzchniami przeznaczonymi pod wysokie składowanie oraz powierzchniami przeładunkowymi z dużą liczbą doków. W ramach rozbudowy planowane jest również przeznaczenie ok. 2,5 tys. mkw. na cele crossdockingu.
Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest dotychczas największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. Na powierzchni 9,5 ha zbudowane zostały dotychczas 3 hale magazynowe o łącznej powierzchni 35 tys. m2, z czego 2 tys. m2 przeznaczone jest na powierzchnie biurowe. Obiekty wyposażone są we wszystkie nowoczesne rozwiązania w zakresie składowania i bezpieczeństwa. Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią grani-cą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz poprzez doskonały układ komunikacyjny, do południowych sąsiadów Polski.

(źr. BIK)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.