Dodaj ogłoszenie o pracy


arvato Polska uruchamia kolejny skład konsygnacyjny

arvato Polska, dostawca rozwiązań outsourcingowych uruchamia kolejny – czwarty magazyn logistyczny, w którym świadczy usługi dla klientów z branży farmaceutycznej. Firma posiada ponad 15-letnie doświadczenie w dystrybucji rozmaitych towarów, w minionym roku podjęła decyzję o uruchomieniu magazynu farmaceutycznego. Koszt inwestycji zlokalizowanej w Błoniu  k/Warszawy wyniósł 5 milionów złotych.

 

Bazując na know how pochodzącym z koncernu Bertelsmann AG, a dokładniej dywizji arvato healthcare services, firma koncentruje swoją uwagę na świadczeniu kompleksowych usług outsourcingowych dla klientów z branży farmaceutycznej, medycznej, stomatologicznej i diagnostycznej oraz na współpracy z ich kontrahentami (aptekami, lekarzami, szpitalami, laboratoriami, itd.). Skład Konsygnacyjny ma powierzchnię 6 tys. m2 i jest wyposażony w strefę wysokiego składowania dla jednostek paletowych oraz specjalne pomieszczenia i strefy, które pozwalają przechowywać leki w ściśle określonej temperaturach: 2-8°C, 8-15°C oraz 15-25°C.

- Zasadniczą różnicą w obsłudze logistycznej branży farmaceutycznej w porównaniu z klientami z innych sektorów jest specyfika, wartość obsługiwanych produktów oraz konieczność spełnienia niezwykle precyzyjnie określonych warunków proceduralnych w zakresie magazynowania, konfekcjonowania i transportu. Stąd bardzo skrupulatnie arvato przygotowywało się do uruchomienia nowego magazynu logistycznego dla tak wymagającej branży, dla której decydujące znaczenie ma wysoka jakość świadczonych usług w całym łańcuchu dostaw – powiedział Waldemar Kaczmarek, Dyrektor Obszaru Telco i Nowe Technologie  w arvato Polska, któremu podlega również nowy Skład Konsygnacyjny.

 

arvato zawsze było skoncentrowane na świadczeniu kompleksowych usług outsourcingowych swoim klientom. Również w przypadku branży farmaceutycznej nadal trzyma się tej zasady. Powstanie Składu Konsygnacyjnego miało na celu oferowanie pod jednym dachem pełnego zakresu usług. Klienci mogą więc korzystać z: usług logistycznych, usług IT, usług contact center, usług lettershop oraz usług finansowych.
(źr. arvato Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.