Dodaj ogłoszenie o pracy


Ciekawa inicjatywa FM Logistic – firma tworzy szkołę logistyki we Francji

FM Logistic, podpisał umowę partnerską z Apprentis d’Auteuil, fundacją realizującą programy w zakresie opieki, edukacji, szkoleń i integracji skierowane do młodzieży. Celem współpracy jest utworzenie pierwszej szkoły logistyki dla osób w wieku 18-25 lat.

Poprzez taką działalność edukacyjną FM Logistic France zamierza wesprzeć młodych ludzi napotykających na poważne trudności o charakterze edukacyjnym, społecznym czy rodzinnym, którym zagraża wykluczenie. Firma chce im pomóc w powrocie do aktywnego życia, dając zawód o obiecujących perspektywach. Nabór na pierwszy rok będzie miał charakter kilkuetapowy i będzie prowadzony przez firmę FM Logistic France i fundację Apprentis d’Auteuil. Partnerów będą wspierać w tych działaniach zespoły Pôle Emploi (urząd pracy) i Adecco Groupe France. Pierwszy etap wstępnej kwalifikacji kandydatów odbędzie się pod koniec pierwszego semestru 2016 r. Rekrutacja, której celem jest wyłonienie potencjalnych kandydatów w wyniku rozmów kwalifikacyjnych, rozpocznie się we wrześniu. Po zakończeniu tego etapu na pierwszy rok zostanie przyjętych około piętnastu osób. Zostaną one skierowane do trzech centrów FM Logistic (Longueil-Sainte-Marie, Crépy-en-Valois i Ressons- sur-Matz) położonych w Pikardii, regionie, który pełni funkcję obszaru pilotażowego dla FM Logistic. Następnie młodzi uczniowie, przejdą dwunastomiesięczne szkolenie, co pozwoli im zdobyć dyplom pracownika magazynu logistycznego (odpowiednik specjalizacji „order picker”). Szkolenie - wiąże się również z zawarciem umowy pomiędzy pracodawcą i pracownikiem -  zakłada realizację Programu Wsparcia Osobistego (APR). Ten opracowany przez AFC program ma stanowić kompleksową odpowiedź na problemy osób, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji. Elementem decydującym o sukcesie procesu integracji zawodowej tych ludzi będzie zaangażowanie osób kontaktowych i opiekunów uczestników programu.
- Integracja społeczna i zawodowa niewykwalifikowanych ludzi młodych, którzy zbyt szybko znaleźli się poza systemem edukacji, jest jednym z priorytetów naszych działań – wyjaśnia Nicolas Truelle, dyrektor generalny Apprentis Auteuil. – Jesteśmy przekonani, że trzeba znieść bariery dzielące sfery gospodarki, edukacji i spraw społecznych. Nasza przyszłość opierać się będzie na wspólnym tworzeniu systemów szkoleniowych, które uwzględniać będą udaną karierę zawodową młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji oraz wyzwania związane z rekrutacją i odpowiedzialnością społeczną biznesu przedsiębiorstw.

(źr. FM Logistic)
 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.