Dodaj ogłoszenie o pracy


Renault Trucks ma nowy serwis w Błoniu k/ Warszawy

Pod koniec września Renault Trucks Polska otworzyło kolejny autoryzowany serwis w Błoniu k. Warszawy. Warsztat może jednocześnie obsługiwać lub naprawiać aż sześć  samochodów ciężarowych w tym zestawy ciągnik - naczepa.

 

Serwis prowadzi go należąca do Grupy Pekaes spółka On Road Truck Services S.A. Warsztat dysponuje pełnym wyposażeniem diagnostycznym Renault Trucks, a także innych firm specjalizujących się w produkcji podzespołów i osprzętu do samochodów ciężarowych, np. Bosch Diesel i Delphi. Oferuje pełen zakres usług serwisowych: przeglądy okresowe, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne samochodów ciężarowych i naczep, wymianę ogumienia, naprawy i obsługę niezależnych ogrzewań, montaż zabezpieczeń antykradzieżowych, urządzeń GPS i systemów monitorujących zużycie paliwa. Na miejscu jest też obszerna recepcja z miejscem wypoczynku dla kierowców oczekujących na zakończenie naprawy pojazdu, sklep z
akcesoriami do ciężarówek, a także bogato zaopatrzony magazyn części zamiennych. - Jednym z naszych atutów jest usługa Serwis 24/24. Właściwie to wizytówka naszej firmy – mówi Piotr Rakowski, Prezes On Road Truck Services S.A. - Usunięcie awarii na drodze to redukcja kosztów związanych z nieprzewidzianym przestojem pojazdu i możliwość kontynuacji jazdy, często bez zjeżdżania do serwisu. W serwisach naszej firmy mechanicy mają do dyspozycji pięć kompletnie wyposażonych samochodów serwisowych pogotowia technicznego. Oprócz nich w Słubicach bazuje nasz ciężki pojazd ratownictwa drogowego, posiadający uprawnienia do holowania pojazdów w Polsce i w Niemczech.  

 

On Road Truck Services S.A. prowadzi jeszcze dwa serwisy pojazdów ciężarowych (w Poznaniu i w Słubicach przy granicy z Niemcami - ten ostatni ma autoryzację Renault Trucks) spięte siecią 24-godzinnej pomocy drogowej, a także cieszące się dużym powodzeniem wśród przewoźników stacje paliw w Błoniu i w Słubicach. Takie ulokowanie zapewnia jej możliwość obsługi pojazdów swoich klientów na całym, liczącym ponad 450 km, szlaku wzdłuż nowo powstającej autostrady A2 i DK92 od zachodniej granicy Polski do Warszawy.

(źr. Renault Trucks)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.