Dodaj ogłoszenie o pracy


Polskie paczkomaty już w Ameryce Południowej

Paczkomaty InPost po krajach europejskich tym razem podbijają Amerykę Południową! Pierwszy etap umowy z amerykańskim partnerem z Chile zostanie zrealizowany do końca 2011 roku.

 

Grupa Integer.pl podpisała znaczący kontrakt z narodowym operatorem Correiros de Chile. Dzięki strategicznym inwestycjom przychody grupy z projektów zagranicznych osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie. Pierwszy etap umowy z amerykańskim partnerem - zakładający uruchomienie 8 urządzeń do całodobowego nadawania oraz odbierania przesyłek - zostanie zrealizowany do końca 2011 roku. Docelowo w Chile zostanie uruchomionych kilkaset paczkomatów.


Chile to szósty – po Estonii, Rosji, Hiszpanii, Cyprze i Arabii Saudyjskiej – kraj, w którym dostępne będą urządzenia InPost.
- Paczkomaty są drugą co do wielkości siecią tego typu urządzeń na świecie, a ich popularność systematycznie rośnie. Jeszcze rok temu naszym celem było wejście z urządzeniami do kilku krajów europejskich. Parę miesięcy później - dzięki umowie z Saudi Post - mamy na swoim koncie pierwszy pozaeuropejski kontrakt. Teraz przyszedł czas na podbój Ameryki! – podkreśla Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Jeszcze w 2011 roku paczkomaty zostaną uruchomione w kolejnych 3 krajach Europy Środkowej i Wschodniej: na Litwie oraz w Czechach i na Słowacji. Spółka zapowiada również, że w perspektywie kolejnych trzech lat z usługi oferowanej przez Grupę Integer.pl będą mogli już korzystać mieszkańcy całej Europy.

(źr. Grupa Integer.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.