Dodaj ogłoszenie o pracy


TELS Polska rozwija flotę i stawia na kształcenie młodej kadry

Grupa TELS poszerza i odmładza własną flotę samochodów ciężarowych. W celu spełnienia wysokich standardów eksploatacyjnych i ekologicznych, średni wiek pojazdów TELS jest utrzymywany na poziomie 2,5 roku. W ciągu ostatniego roku spółka TELS nabyła kilkadziesiąt nowych ciągników z naczepami, a cała flota liczy ponad 120 pojazdów. Istniejąca od 2006 r. firma TELS Polska do tej pory specjalizowała się w organizowaniu transportów drogowych głównie na Wschód i Zachód Europy. Na początek przyszłego roku planowany jest rozwój kierunku bałkańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Bułgarii, Grecji, Rumunii i Turcji . W tym celu w I kwartale 2015r. powstanie nowy dział odpowiedzialny za rozwój tego projektu.

Początek Nowego Roku to również czas, w którym firma otwiera się jeszcze bardziej niż do tej pory na młodych ludzi, chcących rozpocząć swoją drogę zawodową w branży TSL.
- Podjęliśmy współpracę z Uczelniami Wyższymi (m.in. z Uczelnią Łazarskiego) i proponujemy studentom i absolwentom udział w praktykach i programach stażowych we wszystkich działach naszej firmy – mówi Dorota Zysk, HR Manager TELS Polska. - Pierwsi praktykanci trafią do nas już w styczniu, a czas trwania stażu uzależniony jest od w dużej mierze od ich możliwości i dyspozycyjności. Jesteśmy elastyczni w tej kwestii i staramy się dostosować do grafiku studenta. Młodzi ludzie będą zdobywać doświadczenie m.in. w takich działach jak spedycja międzynarodowa, księgowość i rozliczenia, HR. Podczas stażu poznają procesy i specyfikę pracy w danej dziedzinie, zdobędą praktyczną wiedzę i doświadczenie, które zaowocuje w ich późniejszej drodze zawodowej. Od stażystów oczekujemy zaangażowania, operatywności i dużej chęci nauki. Nie wykluczamy że najlepsi z nich będą mieli możliwość dalszej współpracy z nami – wyjaśnia Dorota Zysk.

W związku ze zbliżającymi się Świętami pracownicy TELS Polska składają wszystkim naszym obecnym oraz przyszłym Klientom i Partnerom życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2015 Roku.

(źr. TELS Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.