Dodaj ogłoszenie o pracy


Praca w spedycji, praca w logistyce Kraków, małopolskie

Kraków i region województwa małopolskiego zawsze kojarzący się z turystyką i Wawelem zmienia swoje oblicze. Jak mówią - logistyka i transport są wszędzie, więc dziwne byłoby gdyby ominęły nasze piękne stare miasto Kraków.

 Dynamiczny rozwój rynku pracy w spedycji i pracy w logistyce w małopolskim związany jest z postępującym rozwojem węzłów komunikacyjnych, stosunkowo mało opanowanym rynkiem przez centra logistyczne, a przede wszystkim dzięki portowi lotniczemu Kraków Balice. To drugie co do wielkości lotnisko w Polsce zarówno pod względem przewozu pasażerów jak i pod względem transportu cargo. Ten ostatni odnotowuje szybką dynamikę wzrostu, a to dzięki inwestycjom w rozbudowę płyty lotniska jak i samego terminala.
Stąd też nastąpił duży rozwój usług spedycyjnych, transportowych i logistycznych. Małopolska to wciąż region, który dopiero jest odkrywany przez rynek logistyczny. Jednakże zaletą jego jest to, że jest szczególnie chłonny zawodów związanych z pracą w spedycji, z pracą w transporcie i z pracą w logistyce. W ostatnim czasie wiele znaczących firm spedycyjnych i transportowych ulokowało w Krakowie i woj. małopolskim swoje magazyny a także nowe oddziały. Wzrasta więc popyt na rynku pracy w zawodach spedytor, kurier, kierowca kat. C+E, operator wózka widłowego, magazynier i dyspozytor. Wraz z rozwojem powierzchni magazynowych w okolicach Krakowa i w całym województwie małopolskim przybywać będzie nowych miejsc pracy. Bliskość do Śląska, największego zaplecza logistycznego Polski powoduje wzrost atrakcyjności logistycznej Krakowa i jego okolic. Co prawda na razie trudno jest porównywać rynek pracy w logistyce w tym rejonie do innych jak chociażby do Śląska, ale sytuacja ta ciągle się zmienia i rynek ten rośnie. Z obserwacji portalu Pracujwlogistyce.pl wynika, że oferty pracy dotyczą głównie pracy w spedycji i w logistyce . Ale tak jak wspomnieliśmy bliskość do zaplecza logistycznego na Śląsku i w Katowicach, sprawia że każdy kto zamierza pracować w branży TSL nie powinien obawiać się o jej brak. Dojazdy przy dobrych rozwiązaniach komunikacyjnych jakie są dostępne w tym regionie Polski łączą te dwa regiony czyli małopolskie i śląskie w cały jeden wielki logistyczny rynek pracy.

 

Mobilność jest wpisana w codzienne życie przy zawodzie spedytora czy transportowca. Bez chęci do mobilności można zapomnieć o pracy w branży TSL. Tutaj sytuacja jest o tyle dobra, że Kraków jak i cale województwo małopolskie znajdują się na styku skrzyżowania wielkich szlaków transportowych, w tym jednego z korytarzy transeuropejskich.
Jesteś ciekawy pracy w spedycji sprawdź najnowsze oferty pracy na www.pracujwlogistyce.pl/oferty
(Opr. PwL.pl)

 


Zobacz również oferty pracy w Krakowie i małopolskim:

Zobacz wszystkie oferty pracy: http://www.pracujwlogistyce.pl/oferty

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.