Dodaj ogłoszenie o pracy


CHEP i IFCO podpisały umowy o współpracy z portugalskim koncernem Sonae MC

CHEP i IFCO, spółki należące do Brambles Group, firmy specjalizującej się w kompleksowym zarządzaniu opakowaniami w łańcuchu dostaw klientów detalicznych  podpisały umowy z liderem portugalskiego rynku sprzedaży żywności - Sonae MC. Umowy zostały zawarte na dostawę usług pełnego zarządzania oraz plastikowymi skrzynkami (RPC – Returnable Plastic Crate).
Dzięki nowym kontraktom CHEP i IFCO stały się dla Sonae MC głównymi dostawcami usług zarządzania paletami i RPC. IFCO będzie dostarczać plastikowe skrzynki RPC, używane przez dostawców świeżej żywności do sklepów Sonae MC, natomiast CHEP będzie odpowiadać za zarządzanie opakowaniami w centrach dystrybucji sieci.

Pełne zarządzanie opakowaniami przez CHEP na terenie klienta obejmuje m.in.: sortowanie, kontrolę i naprawę palet, skrzynek i pojemników w centrach serwisowych, w pobliżu lokalizacji klienta. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższy poziom jakości palet i pojemników, które natychmiast wracają do łańcucha dostaw. Uszkodzony sprzęt jest zawsze naprawiany na miejscu.
Firma Brambles w centrach dystrybucyjnych Sonae MC stworzyła strefy zarządzania opakowaniami, w których połączono i scentralizowano przyjmowanie i inspekcjinowanie palet i pojemników. Wyeliminowano w ten sposób konieczność przewożenia pustych opakowań do centrów serwisowych CHEP lub IFCO. Pozwoliło to na obniżenie kosztów transportu. Dodatkowo rozwiązanie to zapewnia obniżenie emisji dwutlenku węgla, dzięki zmniejszeniu liczby ciężarówek na drogach.

- Szczególne zaangażowanie Brambles w kwestie związane z ekologią było istotnym czynnikiem decydującym o podpisaniu nowej umowy. Wszystkie działania, produkty i usługi Sonae MC wyróżniają się dbałością o środowisko naturalne, która jest nieodłącznym elementem społecznej odpowiedzialności firmy. Działania proekologiczne IFCO i CHEP sprawiają, że proponowane przez nie rozwiązania doskonale wpisują się w naszą działalność -  powiedział Hugo Santos, dyrektor ds. magazynowania Sonae MC.

Zastosowanie palet CHEP w łańcuchu dostrybucji Sonae MC, pozwoli na  zaoszczędzenie 995 m³ drewna i zapewnienie redukcji emisji dwutlenku węgla o 2 025 ton w skali roku. Odpowiada to rocznej emisji związanej z używaniem urządzeń elektrycznych w 303 gospodarstwach domowych.
-------
Sonae MC zajmuje się detaliczną sprzedażą żywności i jest częścią Grupy, która działa w 66 krajach na całym świecie. Sonae MC jest liderem handlu detalicznego żywnością w Portugalii, prowadzącym ponad 260 hipermarketów, supermarketów, sklepów i restauracji oraz cztery centra dystrybucyjne.
Brambles świadczy usługi logistyczne pod markami CHEP i IFCO.  Firma specjalizuje się w zewnętrznym zarządzaniu paletami, kontenerami, skrzynkami i pojemnikami. Działająca od 1875 roku firma Brambles prowadzi działalność w ponad 50 krajach i zatrudnia około 17 tys. osób. W roku finansowym 2012 firma uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 5,6 mld USD.
IFCO jest międzynarodowym dostawcą usług logistycznych w 210 lokalizacjach na całym świecie. IFCO globalnie zarządza pulą ponad 175 milionów plastikowych skrzynek wielokrotnego użytku (RPC), które są wykorzystywane przede wszystkim do transportu świeżych produktów od rolników do wiodących sprzedawców. Firma IFCO jest częścią spółki Brambles Limited.
za info CHEP

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.