Dodaj ogłoszenie o pracy


Oferta ładunków Geodis na giełdzie transportowej Teleroute

Spółki Geodis BM i Geodis Calberson, przez najbliższe 3 lata będą zamieszczać wszystkie swoje oferty ładunków na giełdzie transportowej Teleroute należącej do grupy Wolters Kluwer. Grupa Geodis będzie też w okresie testowym wspierana przez nowe rozwiązania Wolters Kluwer Transport Services (WKTS) –  zindywidualizowane narzędzia i usługi do zarządzania transportem („TMSS”).

Trzyletnia umowa z Wolters Kluwer pozwoli Geodis na zamieszczanie na giełdzie Teleroute wszystkich ofert ładunków poprzez interfejs z indywidualnym systemem zarządzania transportem (TMS), co zapobiegnie dublowaniu wpisów użytkowników.

Kontrakt zapewnia Geodis wiele dodatkowych możliwości, w tym korzystanie z innych narzędzi do zarządzania transportem oferowanych przez WKTS. Geodis przetestuje kilka modułów Transwide i innych produktów WKTS, w tym TwSlot, oferujący internetowe rozwiązania w zakresie planowania terminów.

(źr. Teleroute)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.