Dodaj ogłoszenie o pracy


Siódemka ma już 1700 punktów obsługi przesyłek

Sieć partnerskich punktów obsługi przesyłek Siódemki, tzw. Service Pointów, została poszerzona o oddziały i przedstawicielstwa firmy oraz sklepy grupy HDS Polska. Na początku 2014 r. liczba ich wyniosła 1700. Paczki można teraz nadawać we wszystkich placówkach InMedio, Relay, InMedio Cafe, 1-Minute, Hubiz i Discover.

- Nasze salony prasowe poszerzyły zakres usług, dzięki czemu docieramy ze standardową ofertą naszego sklepu do klienta, który przyszedł nadać paczkę. Z drugiej strony – jako duża sieć sklepów - dajemy możliwość znacznego rozwoju projektowi Service Point Siódemki – podsumowuje Artur Kurzynoga z HDS Polska.

Service Pointy działają w 600 punktach HDS Polska. Oprócz rozszerzenia współpracy z grupą HDS, Siódemka udostępniła service pointowe usługi także we wszystkich 40 oddziałach firmy.

- Oferta usług w Oddziałach jest szersza niż w Service Pointach, bowiem obejmuje nie tylko usługi dostępne w Punktach Obsługi Przesyłek, ale także pozostałe usługi kurierskie z naszej oferty – mówi Roman Jobda, Kierownik Działu Obsługi Service Point, Siódemka. Od ponad dwóch lat konsekwentnie rozwijamy nasz projekt, a współpraca z sieciami to jeden z jego elementów. Zależy nam jednak także na  współpracy z drobnymi przedsiębiorcami, chcącymi poszerzyć ofertę swoich punktów handlowych o realizację wysyłek paczek Siódemki
Firma zamierza w dalszym ciągu udzielać franczyzy przedsiębiorcom, chcącym założyć punkt nadań paczek w ramach swojej działalności gospodarczej.

(źr. Siódemka SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.