Dodaj ogłoszenie o pracy


Komu przyznano WEKTORY 2013 ?

W sobotę 11 stycznia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia prestiżowych nagród Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – Wektorów 2013. Wyróżnieniem, które w tym roku przyznano po raz dwunasty, uhonorowano wybitne postaci – przedsiębiorców, polityków, dziennikarzy, a także instytucje, których działalność może być wzorem dla innych.

Wektory przyznawane są za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. W uroczystości wzięło udział ponad czterysta osób.

Laureatami 12. edycji Wektorów zostali (w kolejności alfabetycznej):

• Tomasz Czechowicz, Prezes Zarządu, MCI Management S.A. Za osiągnięcie pozycji lidera na rynku venture capital. Za odważne, trafne wybory dotyczące inwestycji w kolejne spółki i systematyczne budowanie ich wartości.

• Waldemar Dąbrowski, Dyrektor Naczelny, Teatr Wielki – Opera Narodowa Za autorską wizję rozwoju Teatru Wielkiego i wysoki prestiż Narodowej Sceny. Za budowanie harmonijnych relacji między sztuką a biznesem.

• Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu, Ciech S.A. Za efektywną restrukturyzację Grupy Chemicznej Ciech, której rezultatem są zdecydowanie lepsze wyniki finansowe i ekonomiczna pozycja firm Grupy.

• Krzysztof Opawski (pośmiertnie, nagrodę odebrała wdowa, Joanna Opawska) Za wybitny wkład w prywatyzację i rozwój polskiej gospodarki.

• Ewa Paga, Prezes Zarządu, Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi Za pasję oraz konsekwencję w działalności edukacyjnej, wspieranie utalentowanych studentów i absolwentów szkół wyższych. Za utworzenie grupy ekspertów dzielących się swoim doświadczeniem z młodzieżą.

• dr hab. Leszek Pawłowicz, Dyrektor, Gdańska Akademia Bankowa Za budowanie nowoczesnego systemu bankowego i rynku kapitałowego w Polsce. Za stworzenie Europejskiego Kongresu Finansowego.

• Zbigniew Rekusz, Senior Partner, Fundusz Mid Europa Partners Za wypracowanie nowej formuły partnerstwa publiczno-prywatnego i przeprowadzenie udanej prywatyzacji Polskich Kolei Linowych.

• Anna Rulkiewicz, Prezes Zarządu, LUX MED Sp. z o.o. Za twórcze i skuteczne kontynuowanie wizji rozwoju firmy oraz osiągnięcie pozycji największego w Polsce prywatnego dostawcy opieki zdrowotnej.

• Marek Tymiński, Prezes Zarządu, CI Games S.A. Za wizję i determinację w rozwoju firmy. Za udowodnienie tego, że polska gra komputerowa może być synonimem spektakularnego, światowego sukcesu.

• Józef Wancer, Prezes Zarządu, BGŻ S.A. Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bankowości w okresie transformacji. Za niekwestionowany wkład w budowę polskiego systemu bankowego.

• prof. dr hab. Krzysztof Warzocha, Dyrektor, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Za efektywną restrukturyzację publicznych instytutów medycznych. Za przywracanie pacjentom onkologicznym nadziei na podjęcie szybkiego leczenia.

• Mirosław Włodarczyk, Prezes Zarządu, Vedia S.A. Za wizjonerstwo i ciężką pracę, które zaowocowały powstaniem jedynej polskiej fabryki elektroniki w Chinach. Za udowodnienie tego, że polski Dawid może skutecznie konkurować ze światowymi Goliatami. Za pokonanie biurokratycznej machiny i wyprowadzenie zniszczonej przez nią firmy na prostą.

Statuetkę dla Mirosława Włodarczyka przyznaliśmy wraz z „Pulsem Biznesu”. Laureat został wyłoniony w plebiscycie czytelników gazety na Przedsiębiorcę Roku 2013. Nagrodę wręczyła Prezes Bonnier Business Polska Patricia Deyna.

Podczas uroczystości wręczono także Super Wektora 2013. To specjalna nagroda, przyznawana za osiągnięcia wybitne, których konsekwencje wykraczają daleko w przyszłość. Super Wektorem honorowani są ludzie, którzy swoją ciężką pracą, twórczym myśleniem i aktywną działalnością przyczyniają się do wspólnego dobra, potrafią wznieść się ponad podziały, są otwarci na argumenty innych oraz utożsamiają się z celami całego społeczeństwa.

Super Wektora 2013 otrzymał:

• Janusz Lewandowski, Komisarz UE ds. budżetu i programowania finansowego

Za uporczywe i konsekwentne – mimo wielu przeciwności – budowanie polskiej gospodarki wolnorynkowej. Za realizowanie wizji Unii Europejskiej zgodnej z aspiracjami i oczekiwaniami polskich przedsiębiorców.

Po wręczeniu Wektorów odbyła się aukcja przedmiotów podarowanych przez wybitne osobistości świata sportu, polityki, kultury i biznesu. Dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz budowy pomnika Kazimierza Górskiego, organizowanej przez Fundację Kazimierza Górskiego.

Wektory przyznawane są od 2002 r. W tym czasie nagroda ta zyskała prestiż i uznanie w środowisku nie tylko polskich przedsiębiorców, lecz także polityków, ludzi nauki i sztuki oraz w świecie mediów.

Wektor to statuetka autorstwa Michała Kubiaka, symbolizująca człowieka kroczącego z podniesioną głową, który nie zważa na przeszkody i przeciwności losu.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji Balu Pracodawców, podczas którego wręczone zostały prestiżowe nagrody – Wektory 2013. Dzięki Państwa współpracy możemy dziś wspólnie poszczycić się wielkim sukcesem organizacyjno-medialnym, który odbił się szerokim echem zarówno w środowisku biznesu, jak i polityki – o czym świadczą docierające do nas liczne pochwały.

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.