Dodaj ogłoszenie o pracy


W pociągach Kolei Mazowieckich - wolontariusze WOŚP jeżdżą za darmo

W związku z 22. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego partnerem są Koleje Mazowieckie, wolontariusze akcji mogą nieodpłatnie poruszać się pociągami przewoźnika.

Oferując wolontariuszom nieodpłatne przejazdy pociągami, Koleje Mazowieckie wspierają szlachetną inicjatywę, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Włączenie się w nią jest kontynuacją działań z zakresu społecznie odpowiedzialnego biznesu, które przewoźnik wspiera od wielu lat. 

Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Mazowieckich w dniach 11-13 stycznia 2014 r., wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powinni posiadać imienny identyfikator wraz ze zdjęciem. Do nieodpłatnych przejazdów upoważnieni są również opiekunowie tych wolontariuszy, którzy nie ukończyli 16 lat.  
żr. Koleje Mazowieckie

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.