Dodaj ogłoszenie o pracy


TimoCom podbija Włochy – nagrodzony „Il Logistico dell'anno”

Firma TimoCom została nagrodzona za wprowadzenie na włoski rynek rozwiązania kalkulacyjno-trackingowego TC eMap®.

Tradycję przyznawania nagrody logistycznej odnowiło włoskie zrzeszenie Assologistica wraz z czasopismem Euromerci oraz organizacją „Cultura e Formazione – Assologistica“. Swoim rozwiązaniem 3 w 1 jakim jest TC eMap®TimoCom przekonał jury w kategorii "Technologie". To rozwiązanie trackingowe pokazuje wszystkie powszechnie stosowane systemy telematyczne w jednym miejscu, na jednej platformie. Dzięki temu pracownicy przedsiębiorstw transportowych nie muszą już przełączać się pomiędzy systemami różnych dostawców telematycznych i mogą lokalizować wszystkie swoje pojazdy wygodnie na jednej mapie. Zintegrowana w TC eMap® funkcja planowania tras pozwala także na ustalenie drogi przejazdu, a także jej kosztów dla wybranej relacji. Umożliwia ona również bieżące sprawdzanie informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. 

Bartolomeo Giachino, Sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, w swoim przemówieniu na uroczystości wręczenia nagród podkreślił, że Włochy są wprawdzie ósmą co do wielkości gospodarką świata, jeśli jednak chodzi o sektor transportu i logistyki, nadal zmagają się z trudnościami. Dlatego w kolejnych latach powinny zostać podjęte wzmożone środki, by jeszcze bardziej przyspieszyć wydajność i konkurencyjność w branży logistycznej. Do realizacji tych celów już teraz znacząco przyczynia się TimoCom wraz ze swoimi produktami. "Nagroda udowadnia, że poprzez rozwój profesjonalnych rozwiązań możemy zwiększyć wydajność firm transportowych i spedycyjnych w całej Europie. Ten sukces pokazuje, że nasze starania zostały docenione przez branżę TSL." powiedział Magistrali.

(źr. TimoCom)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.