Dodaj ogłoszenie o pracy


W gdańskim porcie powstaje nowa chłodnia Kloosterboer

Kloosterboer, we współpracy z Północnoatlantycką Organizacją Producentów sp. z o.o., (PAOP) buduje na terenie Wolnego Obszaru Celnego w gdańskim porcie, chłodnię o pojemności ok 30 tys. ton. Chłodnia zostanie oddana do użytku na przełomie marca i kwietniu 2014.

W nowej chłodni planowane jest ustanowienie punktu granicznej kontroli weterynaryjnej oraz uzyskanie zezwoleń i certyfikacji  na import produktów z Unii Europejskiej  i krajów trzecich. Nowy obiekt znajduje się na terenie Wolnego Obszaru Celnego, tuż przy wejściu do Portu Gdańskiego, i może przyjmować ładunki z trawlerów rybackich oraz  statków-chłodni przy  swoim nabrzeżu.

Chłodnia jest strategicznym dodatkiem do istniejącej już sieci Kloosterboer i będzie przeznaczona na dostawy, magazynowanie i dystrybucję konfekcjonowanych produktów rybnych do innych krajów, między innymi do Europy Środkowej i Wschodniej.

Gdańsk jest jednym z najszybciej rozwijających się portów na wybrzeżu Bałtyku, posiadającym niezwykle korzystne połączenia lądowe. Port ten posiada nowoczesne terminale kontenerowe: głębokowodny i bliskiego zasięgu w odległości odpowiednio 10 i 4 km od nowej chłodni.

Grupa Kloosterboer jest firmą rodzinną z 85-letnim doświadczeniem w zarządzaniu produktami żywnościowymi, które wymagają przechowywania w odpowiedniej temperaturze, takich jak ryby, mięso, owoce, soki i koncentraty owocowe, nabiał i produkty ziemniaczane. Firma wprowadza i dostarcza innowacyjne i zrównoważone rozwiązania w łańcuchu dostaw konfekcjonowanych produktów żywnościowych. Specjalizuje się w systemach magazynowania, załadunku, spedycji, oraz usług związanych z cłem i logistyką. Posiadając magazyny o łącznej pojemności ponad 3 milionów m3 (500 tys. ton) w 15 lokalizacjach i zatrudnia ponad 600 pracowników.

(źr. za inf. Kloosterboer)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.