Dodaj ogłoszenie o pracy


Łatwiej do przejścia granicznego w Korczowej


20 grudnia otwarty został węzeł autostradowy Jarosław Zachód, zrealizowany w ramach budowy odcinka A4 Rzeszów-Jarosław. Dzięki wybudowaniu i oddaniu do ruchu węzła Jarosław Zachód na skrzyżowaniu A4 z istniejącą drogą DK4 możliwy stanie się przejazd 25-kilometrowym odcinkiem autostrady od węzła Jarosław Zachód do węzła Przemyśl w niecałe 20 minut. Pozwoli to na usprawnienie ruchu pasażerskiego i towarowego kierującego się na przejścia graniczne.

Ponadto drogowcy uruchomili odcinek autostrady A4 od Radymna (węzeł Przemyśl) do Korczowej o długości ponad 21 km, który został wybudowany w systemie projektuj i buduj przez firmę AVAX. Wartość kontraktu współfinansowanego przez UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 818 mln zł.
Nowy odcinek autostrady A4 pozwoli na zapewnienie płynnego, bezkolizyjnego przejazdu pojazdów w kierunku przejścia granicznego w Korczowej. Rozdzielony zostanie ruch lokalny od tranzytowego, dzięki czemu znacznie poprawi się bezpieczeństwo ruchu na istniejącej DK4. Skróci się czas  przejazdu, zwłaszcza w kierunku przejścia granicznego - przejazd tym odcinkiem zajmie nie więcej niż 20 minut.
Dzięki oddaniu do ruchu odcinka od węzła Przemyśl do Korczowej kierowcy mają możliwość przejazdu autostradą o długości prawie 50 km, która wiedzie nieprzerwanie od Jarosławia do granicy z Ukrainą. Kierowcy jadący od strony Rzeszowa mogą wjechać na A4 przez węzły: Jarosław Zachód na DK4, Jarosław Wschód na DW nr 880, Przemyśl na DK77 oraz Korczowa na DK4 (zakończenie robót w przyszłym roku).
za info GDDKiA

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.