Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznaliśmy finalistów gospodarczych Malin 2013

Przedsiębiorcy należący do Pracodawców RP, czytelnicy „Rzeczpospolitej” oraz internauci z portalu www.rp.pl wyłonili finalistów antynagrody Gospodarcze Maliny 2013. Trafi ona do instytucji i osób, które miały w tym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.
Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w drugim etapie głosowania na stronie www.rp.pl/maliny. Zakończy się on 31 grudnia 2013 r. o północy. Uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi 10 stycznia 2014 r. Organizatorami konkursu na Gospodarcze Maliny 2013 są Pracodawcy RP i „Rzeczpospolita”.

Wśród zgłoszonych największą liczbę głosów otrzymali:
w kategorii „Instytucja”:

  • Ministerstwo Finansów – za podejście do podatnika i przedsiębiorcy oraz zgłoszenie ponad stu propozycji zmiany Ordynacji podatkowej, które zostały zakwestionowane przez RCL.
  • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – za brak odpowiedniego nadzoru nad urzędnikami, co doprowadziło do jednej z największych w historii Polski afer korupcyjnych.
  • Solidarność, Forum Związków Zawodowych, OPZZ – za zerwanie Komisji Trójstronnej.

w kategorii „Polityk/Urzędnik”:

  • Jacek Rostowski – za całokształt działalności, za niezrozumienie mechanizmów gospodarczych i traktowanie przedsiębiorców jak przestępców.
  • Piotr Grzegorz Woźniak – za nieprzyspieszenie prac nad wydobyciem gazu łupkowego; za arogancję w kontaktach z inwestorami, irytującą manierę pouczania swoich rozmówców i niechęć do słuchania argumentów sprzecznych z własną wizją.
  • Jacek Sadowy – były Prezes Urzędu Zamówień Publicznych – za odporność na racjonalne argumenty przedsiębiorców zmierzające do ucywilizowania Prawa zamówień publicznych.

w kategorii „Przedsiębiorca/Firma”:

  • LPP – za psucie wizerunku polskich firm za granicą, poprzez długotrwałe wstrzymywanie się z podpisaniem porozumienia dotyczącego poprawy bezpieczeństwa w fabrykach w Bangladeszu, w których zleca szycie swojej odzieży.
  • Grupa Ożarów, Cemex Polska, Dyckerhoff Polska, Cementownie Warta i Odra – za utworzenie cementowego kartelu.
  • Erbud – za zbudowanie pasa startowego w Modlinie, który na wiele miesięcy skutecznie unieruchomił całe lotnisko.

za info Pracodawcy RP

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.