Dodaj ogłoszenie o pracy


Wyścig kurierów na Biegun Północny

Mówi się, że nikt lepiej od Świętego Mikołaja nie potrafi dotrzymać terminów dostaw na całym świecie. Jednak w ramach najnowszego projektu Instytutu Łańcucha Dostaw i Logistyki Politechniki Georgia Tech w Stanach Zjednoczonych studenci odkryli, że DHL Express, światowy lider w dziedzinie międzynarodowych przesyłek kurierskich, jest tuż za Świętym Mikołajem i jego elfami, jeśli chodzi o szybkie i niezawodne doręczanie przesyłek.

Wielki Wyścig Paczek, projekt realizowany przez studentów na uczelni Georgia Institute of Technology, to wyzwanie rzucone różnym międzynarodowym firmom doręczycielskim, aby stwierdzić, kto najszybciej potrafi doręczyć paczki do danej lokalizacji. W tegorocznej świątecznej edycji wyścigu celem było sprawdzenie, który przewoźnik dostarczy paczki do Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym. DHL Express wygrało w cuglach, pokonując pozostałych konkurentów o ponad jedną dobę.
Pod kierownictwem prof. Johna Bartholdiego studenci wysłali paczki świąteczne zawierające gadżety uczelni Georgia Tech, takie jak koszulki, czapki baseballowe i kubki, ze Stanów Zjednoczonych w piątek 13 grudnia, do miejsca przeznaczenia, czyli oficjalnego doku Świętego Mikołaja, w Rovaniemi w Finlandii (osiem kilometrów na północ od koła podbiegunowego). Paczka wysłana za pośrednictwem ogromnej sieci globalnej DHL Express dotarła na próg domu Świętego Mikołaja 17 grudnia, na tydzień przed rozpoczęciem gigantycznej operacji logistycznej samego Mikołaja.

- Szczerze podziwiamy kreatywność profesora Bartholdiego w tworzeniu zabawnej akcji, która pomaga kształtować i edukować kolejne pokolenie liderów w dziedzinie logistyki - stwierdził Ian Clough, prezes DHL Express w Stanach Zjednoczonych. - Nikt nie zna świata tak dobrze, jak my, a ten konkurs to świetny sposób na zaprezentowanie światowego poziomu obsługi DHL oraz naszego doświadczenia w dostarczaniu międzynarodowych przesyłek kurierskich.
za info DHL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.