Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP CARGO i CMC Poland podpisały umowę współpracy

PKP CARGO i CMC Poland podpisały trzyletnią umowę na transport ok. 1 mln ton surowców hutniczych i wyrobów stalowych rocznie. Przewozy surowców i towarów związanych z branżą hutniczą to drugi co do wielkości segment działalności PKP CARGO.
- CMC Poland to dla nas kluczowy klient w segmencie transportu surowców hutniczych i wyrobów stalowych. Przedłużona współpraca między obiema firmami potwierdza dobrą pozycję PKP CARGO na bardzo konkurencyjnym rynku tego typu produktów w Polsce –  mówi Sylwester Sigiel, członek zarządu ds. handlowych PKP CARGO.

Podpisana umowa jest kontynuacją ponad 10-letniej współpracy obu spółek. Kolejowy operator, w okresie od początku stycznia 2014 r. do końca grudnia 2016 r., przewiezie wsad do pieców hutniczych i wyroby stalowe dla CMC Poland – jednego z największych producentów prętów zbrojeniowych i siatek z drutu.
– Dwie kluczowe grupy ładunków przewożonych przez PKP CARGO, związane z branżą hutniczą, to rudy i piryty oraz metale i wyroby. Nadal chcemy zwiększać swoje udziały w rynku przewozu tych surowców, bowiem stanowią one obecnie drugi co do wielkości segment przewozów w PKP CARGO. – dodaje Sylwester Sigiel.

PKP CARGO świadczy kompleksowe usługi przewozowe dla największych podmiotów z sektora hutniczego, dostarczając im zarówno surowce niezbędne do produkcji stali jak i transportując wyprodukowane przez nie produkty i półprodukty. Wyroby hutnicze przewożone są w głównej mierze w komunikacji międzynarodowej, przede wszystkim w imporcie.
rak za info PKP Cargo

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.