Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser podusmowuje usługi logistyki kontraktowej

W mijającym już 2013 roku, dzięki realizacji nowych projektów oraz otwarciu oddziałów w Chinach, Niemczech, we Francji oraz Hiszpanii, Dachser znacznie rozszerzył swoją światową sieć dla logistyki kontraktowej. Kompatybilne rozwiązania sieciowe oparte na globalnie stosowanych homogenicznych standardach przy wsparciu miejscowych specjalistów zostały precyzyjnie dopasowane do wymagań lokalnych klientów.
W tym roku Dachser rozbudował istniejący magazyn w Jönköping w Szwecji, który stał się centrum dystrybucyjnym dla Szwecji, Finlandii, Norwegii oraz  Danii. Magazyn obsługuje wielu klientów  i może pomieścić 10 tys. różnych produktów na 16 tys. miejsc paletowych – 6 tys. w regałach oraz ponad 10 tys. na podłodze.

Kolejną nowością logistyki kontraktowej jest obsługa producentów mebli biurowych we Francji – operator logistyczny wykorzystuje do tego magazyn o powierzchni 30 tys. mkw. w Savigny-Sur-Clairis. Obiekt mieści 35 tys. palet lub kontenerów rolkowych. Dachser  realizuje dla klientów pełen zakres usług od kompletacji, przez etykietowanie, obsługę ładunków całopojazdowych i drobnicowych, aż po przeładunki.
Azkar, nowy hiszpański członek rodziny Dachser, obsługuje w sumie 27 magazynów w Hiszpanii i Portugalii, oferując 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz najnowocześniejsze technologie, takie jak np. Pick-by-Light oraz automatyczne sortowanie w magazynach wysokiego składowania. W Wuhu niedaleko Szanghaju Dachser prowadzi magazyn dla branży motoryzacyjnej, który pracuje w systemie trzyzmianowym. Przeładowywane jest tam 11 tys. różnych części dla 80 dostawców, na 9 tys. miejsc paletowych. Dachser całkowicie przejął obsługę zleceń dla 55 dostawców i zaopatruje zakłady w systemie Kanban. Operator rozbudowuje również swoją sieć logistyki kontraktowej w Niemczech – w tym roku otworzył nowe magazyny, m.in. w Dortmundzie i Langenau dla produktów żywnościowych oraz w Überherrn dla towarów niebezpiecznych.

za info Dachser

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.