Dodaj ogłoszenie o pracy


Cartrack podwaja liczbę pracowników – w działach sprzedaży i obsługi klienta

Polski oddział firmy Cartrack, jednego z dostawców systemów monitoringu GPS obsługującego na całym świecie ponad 500 tys. pojazdów, ogłosił plany rozwoju. Firma zapowiada dwukrotne zwiększenie zatrudnienia w działach sprzedaży i obsługi klienta. W najbliższych miesiącach znacząco zwiększy również ilość mobilnych zespołów instalatorskich.

Celem spółki jest potrojenie obecnej liczby użytkowników systemu Cartrack do końca 2015 r., co zamierza osiągnąć dzięki wyróżniającej się w skali kraju jakości obsługi klienta. Celem firmy jest osiągnięcie w najbliższych latach pozycji najchętniej wybieranego przez rodzimych klientów dostawcy outsourcingowych usług geolokalizacji floty. Od 2009 r. wzrasta ilość pracowników zatrudnionych w firmie, głównie w dziale obsługi klienta.

Do końca 2015 ich liczba w firmie ma sięgnąć 100 osób. To więcej, niż obecnie zatrudniają najwięksi gracze na rodzimym rynku. Na całym świecie Cartrack zatrudnia już 2 tys. specjalistów, a ich wiedza i ekspertyza stanowi jedną z najważniejszych wartości firmy. Atutem firmy jest wykorzystanie własnego oprogramowania i własnych urządzeń, w odróżnieniu od ok. 70 proc. firm na rynku oraz obsługa klienta w modelu 24/7. Rynek usług GPS rozwija się dynamicznie na całym świecie. Według danych ABI Research, liczba subskrypcji urządzeń i aplikacji, służących do monitoringu pojazdów może wzrosnąć globalnie z blisko 5,5 mln pod koniec 2013 r. do aż 107 mln w 2018 r. Rozwiązania te zyskują na popularności także w Polsce. Największe podmioty na rynku obsługują nawet do kilkudziesięciu tysięcy aut.

(źr. Cartrack)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.