Dodaj ogłoszenie o pracy


Cartrack podwaja liczbę pracowników – w działach sprzedaży i obsługi klienta

Polski oddział firmy Cartrack, jednego z dostawców systemów monitoringu GPS obsługującego na całym świecie ponad 500 tys. pojazdów, ogłosił plany rozwoju. Firma zapowiada dwukrotne zwiększenie zatrudnienia w działach sprzedaży i obsługi klienta. W najbliższych miesiącach znacząco zwiększy również ilość mobilnych zespołów instalatorskich.

Celem spółki jest potrojenie obecnej liczby użytkowników systemu Cartrack do końca 2015 r., co zamierza osiągnąć dzięki wyróżniającej się w skali kraju jakości obsługi klienta. Celem firmy jest osiągnięcie w najbliższych latach pozycji najchętniej wybieranego przez rodzimych klientów dostawcy outsourcingowych usług geolokalizacji floty. Od 2009 r. wzrasta ilość pracowników zatrudnionych w firmie, głównie w dziale obsługi klienta.

Do końca 2015 ich liczba w firmie ma sięgnąć 100 osób. To więcej, niż obecnie zatrudniają najwięksi gracze na rodzimym rynku. Na całym świecie Cartrack zatrudnia już 2 tys. specjalistów, a ich wiedza i ekspertyza stanowi jedną z najważniejszych wartości firmy. Atutem firmy jest wykorzystanie własnego oprogramowania i własnych urządzeń, w odróżnieniu od ok. 70 proc. firm na rynku oraz obsługa klienta w modelu 24/7. Rynek usług GPS rozwija się dynamicznie na całym świecie. Według danych ABI Research, liczba subskrypcji urządzeń i aplikacji, służących do monitoringu pojazdów może wzrosnąć globalnie z blisko 5,5 mln pod koniec 2013 r. do aż 107 mln w 2018 r. Rozwiązania te zyskują na popularności także w Polsce. Największe podmioty na rynku obsługują nawet do kilkudziesięciu tysięcy aut.

(źr. Cartrack)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.