Dodaj ogłoszenie o pracy


Mobilne rozwiązania systemów regałowych

Unowocześnienie obszaru logistyki magazynowej, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa, to najważniejsze wyzwanie z jakimi należy się zmierzyć przy projektowaniu infrastruktury pomieszczenia. Jednym z rozwiązań  są mobilne regały, dzięki którym można lepiej optymalizować przestrzeń pracy.

Analiza parametrów magazynu i przewożonych towarów, pozwoli na prawidłowe zorganizowanie powierzchni tak, aby była ona funkcjonalna i bezpieczna. Systemy regałów przesuwnych to rozwiązanie dedykowane magazynom, których warunki wymuszają konieczność zwartego składowania, przy jednoczesnej dobrej dostępności każdego ładunku. Znajdują one również zastosowanie w pomieszczeniach generujących wysokie koszty eksploatacji, np. w branży chłodniczej lub spożywczej. Regały mobilne charakteryzują się dużą elastycznością – możliwość indywidualnego dopasowania ich wielkości i układu zwiększa poziom wydajności pracy przedsiębiorstwa.

- Działanie systemów regałowych może być zorganizowane zgodnie z zasada FIFO („pierwsze weszło, pierwsze wyszło”). Montowane na mobilnych bazach regały, przesuwają się po zamontowanych w posadzce szynach - mówi Piotr Szekiełda, specjalista ds. intralogistyki Still Polska. – Ochronę stanowi certyfikowany system wykrywania ludzi i wózków w korytarzach roboczych oraz przycisk bezpieczeństwa „STOP”, znajdujący się na regałach – dodaje. Systemy są także zaopatrzone w dodatkowe osłony zabezpieczające, zwiększające bezpieczeństwo najbardziej narażonych elementów przed uderzeniem ze strony wózka widłowego. Sterowanie regałami jest możliwe dzięki renomowanym i ekonomicznym napędom elektrycznym (0,37 kW) oraz przekazywaniu momentu obrotowego na koła po przez wał, uruchamiany przy pomocy pilota lub manualnie.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni organizowanej przez regały mobilne, wiąże się z redukcją korytarzy roboczych do minimum. Do obsługi niezbędny jest tylko jeden, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie możliwości magazynowych pomieszczenia. Na etapie projektowania rozmieszczenia regałów, można zaplanować taki układ baz regałowych aby spełnić rygorystyczne przepisy przeciwpożarowe lub umożliwić rozsunięcie kilku korytarzy roboczych dla wózków komisjonujących.
(źr. za info Still)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.