Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV Solutions jeszcze silniej inwestuje w farmację

Sukces prowadzonego przez DSV Solutions od połowy 2012 r. farmaceutycznego składu konsygnacyjnego stał się impulsem do dalszych inwestycji operatora w ten obszar działalności. Jeszcze w tym roku skład zostanie powiększony przeszło trzykrotnie, dzięki czemu DSV Solutions stanie się jednym z czołowych dostawców usług logistycznych dla firm z branży farmaceutycznej.

W skład zlokalizowanego w Centrum Logistycznym w Kampinosie koło Warszawy nowoczesnego magazynu o powierzchni 36 tys. mkw. wchodzi obecnie hurtownia farmaceutyczna o powierzchni 9 tys. mkw. oraz farmaceutyczny skład konsygnacyjny o powierzchni blisko 2 tys. mkw. Obszar został wydzielony pod wyłącznie składowanie produktów farmaceutycznych w temperaturze +15°C do +25 °C. DSV Solutions jest w trakcie inwestycji w rozszerzenie tej strefy.
Podjęliśmy decyzję o dedykowaniu dodatkowej powierzchni ponad 4,5 tys, mkw. na rzecz składu konsygnacyjnego, uzyskując tym samym możliwość składowania łącznie do 9500 miejsc paletowych. W tej chwili prowadzimy dwie hurtownie farmaceutyczne dla naszych klientów oraz obsługę magazynu wytwórcy dla jednej z czołowych firm farmaceutycznych. Powiększenie powierzchni składu pozwoli nam przygotować się na przyjęcie kolejnych klientów z tej branży oraz na udostępnienie od stycznia 2014 r. dwóch kolejnych hurtowni o możliwości składowania ok. 200 miejsc paletowych każda – mówi Maciej Walenda, prezes zarządu DSV Solutions.
Do końca tego roku cała strefa magazynu, dedykowana do obsługi produktów farmaceutycznych, osiągnie w sumie powierzchnię 16 tys. mkw. i pojemność 23,000 miejsc paletowych. Tym samym DSV Solutions stanie się jednym z czołowych dostawców usług logistycznych dla firm z branży farmaceutycznej.
za info DSV Solutions

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.