Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejne notowanie pocztowego Barometru Świątecznego - prawie 45 proc. więcej paczek


W minionym tygodniu (2-8 grudnia) Barometr Świąteczny Poczty Polskiej osiągnął poziom 144,67 proc., co oznacza, że Polacy wysłali o prawie 45 proc. więcej paczek, niż zwykle.
Barometr Świąteczny Poczty Polskiej – wskaźnik mierzący poziom gorączki świątecznej osiągnął 144,67 proc. Bieżący odczyt jest znacząco wyższy od odczytu z analogicznego okresu roku poprzedniego, który wyniósł 129,34 proc. Niewiele już też brakuje mu do rekordowego odczytu z zeszłego roku – 150,67 proc. To pokazuje, że świąteczna gorączka ma znacznie wyższą temperaturę, niż rok temu.

Wpływ na wzrost liczby nadawanych paczek miał także przypadający 2 grudnia Dzień Darmowej Dostawy. W ramach tej akcji klienci prawie 2,5 tys. sklepów internetowych mogli uzyskać bezpłatną dostawę towaru bez względu na wartość zakupów i sposób zapłaty.
– Z okazji Dnia Darmowej Dostawy zaobserwowaliśmy dodatkowy, sięgający 10 proc., wzrost liczby wysłanych paczek. To oznacza, że Polacy chętnie skorzystali z możliwości robienia zakupów z bezpłatną wysyłką. Chętnie też wybierali Pocztę Polską, jako najlepszego dostawcę zakupionych towarów – mówi Sławomir Żurawski, dyrektor odpowiadający w Poczcie Polskiej za usługi paczkowo-kurierskie.
Odczyty Barometru Świątecznego Poczty Polskiej są publikowane raz w tygodniu w okresie od 27 listopada do dnia 24 grudnia 2013 r. na stronie barometrswiateczny.pl

za info Poczta Polska

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.