Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL GF z Certyfikatem Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy

Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy przyznano firmie DHL Global Forwarding za aktywne wspieranie działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego.

Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy przyznawany jest firmom, które aktywnie działają na rzecz budowania społecznej odpowiedzialności biznesu, a także stosują się do najwyższych standardów dbałości o środowisko naturalne poprzez rozsądne zarządzanie zużytym sprzętem elektronicznym.

Certyfikat nadawany przez firmę Moby jest uwieńczeniem owocnej współpracy w zakresie walki z zanieczyszczeniem środowiska poprzez mądre utylizowanie sprzętu elektronicznego. DHL Global Forwarding przekazuje uszkodzone aparaty telefoniczne (telefony komórkowe), które po podłączeniu zasilania nie uruchamiają się lub które nie są używane ze względu na ich wiek, czy też uszkodzenia mechaniczne.    - Jako lider na rynku logistyki morskiej i lotniczej jesteśmy świadomi, a jednocześnie zobowiązani do aktywnego i odpowiedzialnego podejścia do ekologii. DHL GF, ale także każdy z nas jest częścią środowiska naturalnego i to jakie ono jest, zależy tylko od nas i od inicjatyw, które podejmujemy w życiu zawodowym i osobistym – mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.

Jest to kolejne z proekologicznych działań prowadzonych przez DHL GF Polska w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, zgodne z Globalną Strategią pod hasłem „Odpowiedzialne Życie”, która opiera się na trzech filarach: GoGreen, GoHelp i GoTeach.

W ramach GoGreen DHL GF podejmuje działania na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla do środowiska. We wszystkich oddziałach firmy promowane są ekologiczne działania mające na celu świadome korzystanie z energii, wody i papieru przez naszych  pracowników.

(źr. za inf. DHL GF)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.